skimmerový bazén skimmerový bazén Bazén 4x8 m s nízkým bazénovým zastřešením

Bazén 4x8 m s nízkým bazénovým zastřešením

Rodina F. byla v bytě na Vinohradech velmi spokojená, ale něco tomu již několik let chybělo... „Nakonec jsme koupili dům, vytvořili nádhernou zahradu a usadili bazén. Vždyť děti vodu milují“, vypráví o svém velkém rozhodnutí manželé F.


Řekli o nás

Řeknu vám, je to veliká relaxace. Vlastně si už nedovedu představit zahradu bez bazénu. Nejkrásnější pocit je, když vidím děti, jak dovádějí a jak manžel hrdě pozoruje dění kolem. Je to pocit klidu a štěstí z mé rodiny.

Manželé F. si přáli bazén tak akorát veliký na plavání, ale na druhou stranu nechtěli mít na zahradě „Podolí“. Tomu vybrané rozměry 4 x 8 m zcela odpovídají. K bazénovému řešení od nás z ALBIXONU se dostala díky pozitivním referencím známých. 

 

Polypropylenový bazén QBIG BENEFIT splňoval požadavek rychlé instalace. Během jednoho dne bylo usazování a betonování kolem bazénu hotovo. Samozřejmě se však ani QBIG neobejde bez důkladných stavebních příprav, se kterými je třeba začít několik měsíců dopředu. Dalším rozhodujícím požadavkem byla co nejméně náročná údržba. Rodina F. totiž často cestuje a obávala se zelené vody v bazénu. Voda však zůstává díky kombinaci inteligentního řízení se zastřešením stále průzračná. V neposlední řadě měla rodina ze zdravotních důvodů požadavek slané úpravy vody v bazénu, která je šetrnější k citlivé pokožce. 

 

Manželé zvolili naši solničku HIDROLIFE, kterou mají umístěnou spolu s další nezbytnou bazénovou technologií v technologické stěně. I umístění bazénu je velmi strategické, neboť se v něm po celý den odráží sluneční paprsky, což zpříjemňuje pobyt v bazénu až do podvečerních hodin, a navíc zdarma vyhřívá vodu v bazénu. 

 

Aby si však rodina mohla užívat v bazénu i v chladnějších dnech, rozhodla se pořídit si také tepelné čerpadlo a bazénové zastřešení. Největší výhody zastřešení vidí manželé F. v nízké spotřebě. Voda v bazénu se pod zastřešením rychle ohřeje a příjemná teplota se zachová i přes noc. Tento efekt lze přirovnat ke „skleníkovému efektu“. Ultra nízké zastřešení CASABLANCA INFINITY si paní F. velmi pochvaluje i z estetického hlediska: „Velkým šperkem bazénu je průhledné zastřešení, které zajíždí pod honosnou pergolu. Když se tedy koupeme, zastřešení není vidět“. Elegantní řešení „úschovy“ nízkým bazénovým zastřešením pod pergolou může být rozhodně zajímavou inspirací.

 

Paní F. dále vypráví o bohatém využití skimmerového bazénu celou rodinou. "Dcery jsou milovnice plavání a zároveň v něm dokáží dovádět celé hodiny, zatímco manžel podporuje svou kondici ranním plaváním." A paní „F.“? Ta si libuje v relaxaci bazénu po ranním cvičení. Ani ve večerních hodinách však dění u bazénů nekončí. To je ten správný čas pro pořádnou grilovačku u osvětleného bazénu. „Bazén díky osvětlení vypadá ve večerních hodinách prostě nádherně,“ komentuje paní F.