České bazény světové kvality

České bazény světové kvality

ALBIXON - bazénové sety

Než začnete vybírat samostatný bazén, podívejte se na naše výhodné bazénové sety

S bazénovým setem získate:
Kompletní bazén s veškerou výbavou, který čeká už jen na instalaci. Za bezkonkurenčně nejlepší cenu na trhu Vám dodáme špičkový moderní bazén ALBISTONE G2, bazénové zastřešení, technologickou šachtu a příslušenství potřebné k provozu bazénu.

Bazén + Zastřešení + Technologická šachta + Příslušenství

Chci bazén, ale jak vybrat ten správný?

Základní typy bazénů

Přelivové bazény ALBISTONE®

Přelivový bazén

Voda v bazénu sahá až po samotný horní okraj a tvoří tak s okolním terénem rovinu. Voda je odváděna do přelivového žlabu, který je umístěn po obvodu celého skeletu.

Skimmerové bazény ALBISTONE®

Skimmerový bazén

Jedná se o bazén, zapuštěný do země, navazující na dlažbu nebo částečně vystupující nad terén. Voda je zde odváděna lokálně pomocí tzv. skimmeru.

Bazény vypláštěné těžkou fólií

Bazén vypláštěný těžkou fólií

Vypláštění bazénů se používá při realizaci nového bazénu nebo při rekonstrukci stávajících zahradních i interiérových bazénů.

Jedinečný materiál nejen pro bazény

ALBISTONE®

Věděli jste, že ...
materiál ALBISTONE®
má životnost až 50 let

Materiál ALBISTONE

ALBISTONE® je revoluční typ materiálu vyvinutý týmem
našich technologů a ověřený řadou laboratorních zkoušek.

 • Vysoká životnost
 • Barevná stálost
 • Odolnost vůči chemikáliím

Vyberte tu správnou barvu materiálu ALBISTONE®

ALBISTONE - barva Aquamarine
ALBISTONE - barva Sapphire
ALBISTONE - barva Coral
ALBISTONE - barva Emerald

ALBISTONE G2 QBIG,
8 milimetrů výhod

8 mm x 8 výhod

Technologie, harmonie, síla

Spojení jedinečných vlastností materiálu ALBISTONE® 8 mm a stavební thermokonstrukce 25 cm spolu s minimalistickým designem uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Naším cílem není dělat kompromisy a balancovat na hraně kvality a ceny, ale přinášet Vám, našim zákazníkům, tu nejvyšší možnou kvalitu za cenu, která Vás osloví. Právě proto vyrábíme bazény z materiálu o síle 8 mm, která zaručí životnost minimálně 50 let.

Výhody

 

 • Síla stěn a dna 8 mm!
 • Životnost materiálu ALBISTONE®
 • Stavební thermokonstrukce 25 cm
 • Úspora stavebních nákladů až 70 %
 • Zkrácení času stavebních příprav o 50 %
 • Patentovaná technologie ALBIXON®
 • Průmyslová výroba
 • Unikátní spektrum rozměrů a příslušenství

Konstrukce bazénu s technologií ALBISTONE G2 QBIG

ilustrace skimerových bazénů
 

Chcete se dozvědět více o našich revolučních bazénech ALBISTONE® G2 QBIG?

 

Druhá generace českých bazénů ALBISTONE G2 přináší revoluci do světa bazénů. ZTRACENÉ BEDNĚNÍ V CENĚ bazénů


Nová generace bazénů

V našem vývojovém centru se nejen inspirujeme nejnovějšími trendy, ale sami je také udáváme.
Důkazem toho jsou bazény druhé generace G2 a G2 QBIG se systémem thermokonstrukce 25 cm.

  ALBISTONE G1 ALBISTONE G2 QBIG
  ALBISTONE G1 ALBISTONE G2 QBIG
Síla stěn a dna bez příplatku 5 mm 8 mm
Izolace Polystyren 3-5 cm THERMOKONSTRUKCE 25 cm
Průmyslová výroba ×
Žebrování ×
Jednodušší stavební příprava ×
Oboustranná izolace ×
Tvary skeletu Obdélník s oblými a ostrými rohy, ovál Obdélník s ostrými rohy
Barvy skeletu Dle aktuální nabídky Dle aktuální nabídky
Zkrácení času stavby ×
Ušetření za použitý stavební materiál ×
Rozměry Atyp Dle aktuální nabídky
Životnost skeletu až 50 let až 50 let
Zkosení stěn ×
Výška 150 cm 120, 150 cm

Chci bazén, ale jak vybrat ten správný?

Právě jste dospěli k rozhodnutí pořídit si bazén a nevíte, jak se orientovat v široké nabídce materiálů, tvarů, bazénového příslušenství a doplňků různých značek?

Bazén je věc, kterou si pořizujeme na mnoho dalších let, a proto je třeba vše dobře promyslet, naplánovat a navrhnout. Není to nic těžkého. Pomocnou ruku Vám rádi podají naši specialisté na kterékoliv naší pobočce po celé České republice a na Slovensku.

Ovšem Vy se chcete už teď inspirovat a projít si naši nabídku. Proto Vám přiblížíme základní parametry a výhody jednotlivých technologií, abychom Vám orientaci v oblasti bazénů maximálně usnadnili.

Jelikož jsme opravdovými specialisty v oblasti bazénů a jako jediní v České republice se zabýváme jejich realizací všech stěžejních technologií, jsme schopni Vám poskytnout podstatně objektivnější informace než „podomní“ prodejci a „garážový výrobce“. U nás naleznete nejen širokou nabídku technologií, perfektně proškolené odborníky, ale i ty nejpříznivější ceny a kvalitu. Poradíme Vám, jaká technologie nejlépe splní Vaše představy, jak vše správně připravit pro instalaci a poskytneme plnou podporu při realizaci Vašeho snu.

Výhody bazénů ALBIXON:

 • bazény přímo od výrobce
 • bazény všech technologií výroby
 • bazény s dlouholetou životností
 • možnost výroby bazénů ALBISTONE® libovolných tvarů a rozměrů
 • bazény s unikátní přelivovou hranou bez vyrovnávacích nádrží
 • snadná stavební příprava pro instalaci bazénů
 • široká nabídka doplňků pro automatickou údržbu bazénové vody
 • technologie bezchemické úpravy bazénů
 • rekonstrukce starých bazénů
 • široká nabídka bazénového příslušenství světové kvality
 • bazény pro Vás rovnou i zastřešíme

Co jsou vlastně ty skimmerové bazény?

Jedná se o zapuštěné bazény, které jsou ideální pro venkovní instalace. Jsou vyráběny z velmi odolného materiálu ALBISTONE®, jehož životnost dosahuje 50 let. Vysoká barevná stálost, UV stabilizace a hlavně tvárnost a pevnost materiálu umožňují výrobu nejen typizovaných, ale i jedinečných tvarů dle přání a fantazie zákazníků. Rozměry, tvary, umístění a typ schodiště – jedině u této technologie si tohle všechno můžete uzpůsobit dle Vašeho přání. Blankytně modrá barva materiálu zvýrazňuje krásu a čistotu bazénové vody.

V čem se liší laminátové bazény od skimmerových bazénů ALBISTONE®?

Tyto typy bazénů jsou velmi podobné. Mechanické vlastnosti a odolnost materiálů jsou srovnatelné. Laminátové bazény jsou ale vyráběny jako monolitické nádrže na základě typizovaných forem. Z tohoto důvodu není možné měnit jejich velikost, hloubku, tvar a umístění schodů dle požadavku zákazníka – to je možné pouze u skimmerových bazénů ALBISTONE®. Oproti tomu tento typ bazénů je možno zhotovit v různých barevných alternativách.

Fóliové bazény budou asi jiná technologie než výše zmiňované?

Ano. Fóliové bazény jsou vyráběny zcela odlišnou technologií. Zde rozlišujeme 2 základní kategorie. První z nich tvoří typ Menorca (nazývané také Toscana, Ibiza nebo Mallorca). Podobně jako u laminátových bazénů i zde jsou tvar a rozměry přesně stanoveny a není možné je libovolně měnit. Skládají se z ocelové konstrukce, do které je poté vkládána vložka z PVC fólie.

Druhou kategorií fóliových bazénů jsou takzvaného amerického typu. Jedná se o model Hawaii a Tropic, jenž jsou součástí osvědčené řady Eden. V tomto případě je bazénová konstrukce tvořena ztraceným bedněním s proměnlivou hloubkou dna. Do takto vzniklého bazénového skeletu je poté instalována bazénová folie řady Superliner o síle 0,85 mm. Hloubka dna a jeho členění jsou dány velikostí a typem bazénu.

A co vypláštění bazénů? To je taky ta fólie?

Vypláštění za pomoci těžké fólie se provádí v případě, že se klient rozhodne pro zhotovení betonového bazénu. Pokud by se ponechal pouze betonový povrch, mohlo by docházet nejen ke zranění koupajících osob, ale zároveň v pórech betonu zůstávají nečistoty a bakterie a proto jsou takové bazény nevhodné. Dochází tedy k vypláštění takovéhoto bazénu. K tomu slouží fólie, která má hladký povrch, na kterém nedochází k zadržování bakterií, a který je mnohem snazší udržovat a čistit.

Další situace, kdy se bazény vyplášťují je například rekonstrukce starých železných nebo plastových bazénů. Pro oba tyto případy se využívá již zmiňované těžké fólie, jež je vyrobena z měkčeného PVC, doplněna výstelkou jejíž síla je 1,5 mm.

Přelivové bazény bez akumulační nádrže? Inovace přelivové technologie!

Přelivové bazény jsou absolutní špičkou v bazénové technologii. Ovšem technické požadavky a stavební náročnost dělají z těchto bazénů finančně nejnáročnější typ. Tomu je však již konec! Naši technologové dokázali vyvinout přelivové bazény ALBISTONE®, jenž spojují komfort přelivových bazénů s dostupností skimmerových bazénů ALBISTONE®, které jsou již více než 2 desítky let nejoblíbenější technologií u nás.

Skimmerové bazény ALBISTONE® jsme osadili technologií přelivových žlábků, které jsou technicky navrženy tak, že současně plní i funkci vyrovnávacích nádrží. Stavební připravenost je tedy zcela minimální a finančně nenáročná stejně jako u skimmerových bazénů ALBISTONE® a přitom si můžete dopřávat komfort, jedinečný design a výhody bazénů přelivových.

Bazénové příslušenství je pro všechny typy bazénů stejné?

Do jisté míry ano. Naše společnost nabízí bazénové příslušenství BRILIX největší světové kvality. V naší nabídce naleznete příslušenství a doplňky pro všechny výše zmiňované technologie. Ať už se jedná o bazénová světla (LED nebo halogenové reflektory), širokou nabídku filtračních nádob a cirkulačních čerpadel nebo zařízení pro bezchlórovou úpravu vody jakými jsou například UV lampy nebo solničky. Všechny tyto výrobky dodáváme přímo pro velikost a typ Vašeho bazénu. U nás nebudete doplácet na poddimenzované nebo naopak zbytečně předimenzované příslušenství.

Zároveň u nás naleznete celou řadu doplňků, které Vám usnadní údržbu Vašeho bazénu. Například širokou nabídku bazénových vysavačů, které se o čistotu postarají sami. Bezchlórové úpravy vody, které udržují vodu ve vašem bazénu křišťálově čistou a bez bakterií, řas a nebezpečných zárodků bez nutnosti používání chemie. Tepelná čerpadla, která prodlouží Vaši koupací sezónu s minimálním finančním zatížením a mnoho dalšího.

 

Zajímají Vás podrobnější informace

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies