Články

Náročná údržba a drahý provoz bazénu jsou již minulostí

Rádi byste na zahradě měli svůj bazén, ale bojíte se jeho krátké životnosti, časté údržby a účtů za vodu a elektřinu? Tyto starosti můžete hodit za hlavu. Pravidelná péče o dnešní moderní bazény je velmi jednoduchá a zabere jen pár minut týdně. O zbytek se postarají technologie. Kvalitní bazén navíc vydrží desítky let a jeho denní provoz může být levnější než šálek kávy v restauraci.

18. 5. 2022

Objevte trendy ve světě zapuštěných bazénů pro tento rok

Uvažujete o pořízení zapuštěného bazénu pro vaši zahradu a rádi byste se inspirovali trendy pro tento rok? Vedle nešlápnete s nadčasovým přelivovým bazénem, který vám přinese unikátní zážitek. Stále větším trendem je pak využívání bazénu po celý rok a propojení s vaším chytrým telefonem.

13. 5. 2022

Proč byste měli chtít technologii na kvalitnější úpravu vody v bazénu

Nabízíme akce na technologii pro úpravu vody v bazénech! Vylepšíme vám technologickou šachtu nebo stěnu o jednu třídu zdarma. Více naleznete zde.

14. 2. 2022

Češi se vrhli na otužování, za dva roky přibylo přes 400 tisíc nových otužilců

Otužování se v České republice stalo velmi populární a každým rokem si získává stále více příznivců. Kdo v lednu nepřidá na sociální sítě fotku ze zamrzlého rybníku, jako by nebyl. To potvrzuje i náš aktuální průzkum*, který ukázal, že více než pětina současných otužilců začala s otužováním v posledních dvou letech a další téměř čtvrtina se do studené vody noří výrazně častěji než před dvěma roky. Z průzkumu dále vyplývá, že téměř třetina Čechů plánuje s otužováním v blízké době začít.

11. 2. 2022

Stavba bazénu v zimě má hned několik praktických výhod. Zjistěte jaké

Chcete se v létě koupat ve vlastním bazénu? Na nic nečekejte a pořiďte si jej už v zimě! Má to několik praktických výhod a můžete využít i speciální akce.

11. 2. 2022

Jak šetřit vodou v bazénu? Pomůže zakrývání i správná péče o vodu

Přemýšlíte, jak šetřit vodou v bazénu? Důležité je nejen zakrývání, které zabrání odpařování vody, ale i správná péče. Navštivte náš web a zjistěte víc!

2. 3. 2022

Přemýšlíte, jak vyčistit bazén? Inspirujte se našimi radami a tipy

Přemýšlíte, jak vyčistit stěny bazénu? Inspirujte se našimi radami a tipy Dozvíte se také, jak se zbavit usazenin a jak vyčistit dno bazénu bez vysavače.

9. 3. 2022

Sada pro odzimování bazénu maximálně zjednoduší start koupací sezóny

Po dlouhých měsících nuceného klidu čeká vás a váš bazén příslib teplého počasí a s tím i start sezóny. Správně zazimovaný bazén je snadné připravit na první plavce v několika po sobě jdoucích krocích. Aby byla tato činnost co nejjednodušší, je možné využít výhod sady pro odzimování.

26. 1. 2022

5 tipů, jak snadno a efektivně ochránit bazén před prudkými mrazy

Každý bazén představuje bez ohledu na jeho rozměry a vybavení pro svého majitele investici. A každá investice si zaslouží svou pozornost a péči. Pokud nevíte, jak bazén ochránit v době, kdy na něj útočí účinky nejsilnějších mrazů, přečtěte si následujících několik praktických rad. Mohou vám ušetřit starosti i peníze a zároveň zpříjemnit start nové koupací sezóny.

20. 1. 2022

Vytěžte z chladu maximum! Zásady správného venkovního otužování

Ještě jste se do otužování nepustili, ale láká vás to? Proč se v poslední době otužování tolik řeší a jak s ním nejlépe začít?

22. 12. 2021

Zařiďte si bohatého Ježíška aneb Dárek, který se pod stromeček nevejde

Přemýšlíte už delší dobu o zkrášlení své zahrady novým bazénem? A kdy je lepší nadělit své rodině hromadu budoucích zážitků než právě na Vánoce? Přečtěte si, co vám bazén do života přinese a proč je právě teď ta nejlepší doba na jeho pořízení!

15. 12. 2021

Skvělé vychytávky pro podzimní zahradu s bazénem, které prostě musíte mít

Jak proměnit letní oázu plnou radovánek v příjemné podzimní útočiště pomocí několika must-have produktů?

15. 11. 2021

Najděte inspiraci na tu nejlepší halloweenskou party u svého bazénu!

Halloween je sice západní svátek, ale svou oblibu si už našel i v Česku. Chystáte se letos využít tento den pro uspořádání skvělé halloweenské party u bazénu?

22. 11. 2021

8 TIPŮ JAK PŘIPRAVIT BAZÉN K ZIMNÍMU SPÁNKU

Zazimování bazénu je důležitý proces, který se nevyplatí podceňovat. Pokud bazén zazimujete špatně, může vás na jaře čekat hned několik nepříjemných překvapení. Níže jsme pro vás sepsali pár tipů, jak správně postupovat tak, abyste se opět mohli těšit na novou koupací sezónu.

1. 11. 2021

Bazénových party se nemusíte vzdát ani na podzim. Co na nich nesmí chybět?

Padající listí rozhodně neznamená konec venkovních párty u bazénu. Ba naopak je dokonalým časem pro uspořádání venkovních grilovaček okořeněných dováděním ve vodě. Bez čeho se akce neobejdou?

15. 10. 2021

7 tipů jak si užít prázdniny u bazénu naplno! Co třeba party s přáteli…?

Nedostanete se letos k moři? Nevadí! Dokonalou dovolenou si můžete naplánovat i doma u vlastního bazénu. Inspirujte se řadou tipů a aktivit, díky kterým si zajistíte skvělé vzpomínky i přesto, že neopustíte svůj pozemek.

8. 7. 2021

7 důvodů, proč byste si měli na zahradu pořídit svůj vlastní bazén!

Stále váháte, jestli si pořídit na zahradu bazén? Nekonečně modrá voda a okamžité osvěžení rozhodně není vším, co získáte. Jaké další výhody vám vlastní bazén přináší?

1. 7. 2021

Skimmer vs. přeliv: Který typ bazénu bude pro vaši zahradu ten pravý?

Přemýšlíte, že si konečně pořídíte tolik vytoužený bazén? Tak už zbývá jen vybrat, jaký typ bude vyhovovat právě vašim tempům. Proti sobě stojí bezpečná volba skimmer vs. přeliv, který je zas nezaměnitelnou designovou vychytávkou. Který si vás získá?

12. 5. 2021

Jak se psala historie bazénů? Od večeře ve vaně až k modernímu trendu

Bazény nejsou na světě žádnou novinkou. V průběhu historie ale razantně měnily svou podobu a plnily různé úlohy. K čemu v minulosti sloužily, jak se vyvíjely a co mohlo za jejich náhlý rozmach?

26. 5. 2021

Jak vybrat tepelné čerpadlo pro bazén?

Tepelné čerpadlo není nezbytným příslušenstvím bazénu, ale nabízí vám užitečné a příjemné výhody v podobě prodloužení koupací sezóny. Regulace teploty bazénové vody může navíc probíhat obousměrně, takže z benefitů čerpadla těžíte i v létě! Jak tedy tepelné čerpadlo pro bazén vybrat?

21. 4. 2021

Jak vybrat bazén u Albixonu?

Přemýšlíte o tom, že si konečně pořídíte nový bazén? Podívejte se na nejčastější otazníky, které se vznáší nad hlavou většiny našich zákazníků. Na dotaz, jak bazén vybrat, neexistuje jedna správná univerzální odpověď. Pokud si ale odškrtnete jednotlivá kritéria, rozhodování vám to značně ulehčí.

14. 4. 2021

Co je staycation?

Nouzový stav občas proložený lockdownem přináší samá omezení. V posledních měsících se navíc pěkně přitvrzuje a s cestováním je to stále nahnuté. Plánujte, že se alespoň v létě vydáte někam k moři? Možná to vyjde, ale co když zůstanete doma? Zachrání vás staycation! Je však nutné začít s plánováním…

9. 2. 2021

Váháte nad výběrem té správné bazénové technologie? Oxy!

Váháte nad výběrem té správné bazénové technologie? V široké nabídce řešení Albixon pro váš bazén vyniká nad ostatními technologie Oxy. Co od ní čekat? Co pro vaše zdraví dělá úprava vody Oxilife a proč si ji zamilujete vy i váš bazén?

4. 2. 2021

Jak se správné zazimování bazénu projeví při jeho zprovoznění na jaře?

Pokud jste důkladně připravili svůj bazén na zimu, odměnou vám bude snadné zprovoznění bazénu. Jaká odměna za důkladnou zimní přípravu na vás na jaře čeká?

29. 1. 2021

6 nejčastějších chyb, kterým byste se měli se při zazimování bazénu vyhnout

Zodpovědné zazimování bazénu je každoroční nutností, která se vám na jaře vyplatí. Buď si na něj můžete pozvat zkušeného odborníka, nebo si poradíte svépomocí. Na co si dát pozor, pokud se do zazimování bazénu letos pustíte na vlastní pěst?

7. 1. 2021

Jakou chemii použít na zazimování bazénu?

Zazimování bazénu je komplexní proces, který váš bazén připraví na bezproblémovou sezónní odstávku. Neobejdete se při něm bez speciální bazénové chemie. Jaké prostředky budete potřebovat a proč?

17. 12. 2020

Jak při zazimování bazénu zakrýt vodní plochu? Plachta se vám může vymstít

Chystáte se na zazimování bazénu? Váháte mezi plachtou a bazénovým zastřešením? Víte, že druhá možnost přináší daleko víc, než jen ochranu bazénu na zimu?

9. 12. 2020

8 kroků jak rychle a účinně zazimovat bazén

Koupací sezónu má váš bazén dávno za sebou a je čas připravit se na zimu? Aby na jaře vše proběhlo hladce a mohli jste si zas užívat bezstarostné dovádění ve vodě, je zazimování bazénu ještě před příchodem mrazíků nutností. Jak na to?

16. 11. 2020

Několik opravdu pádných důvodů, proč nepodcenit zazimování bazénu

Ještě před příchodem prvních chladných dnů je třeba posvítit si na bazén a dopřát mu speciální zazimovací údržbu. Pokud ho totiž nezazimujete správně – nebo vůbec – vystavujete se hrozbě poškození drahého příslušenství i bazénu samotného. Jaká jsou možná rizika?

24. 11. 2020

Křišťálová voda v bazénu – jak ji docílit?

Není to vlastně nic těžkého, stačí si jen přizvat na pomoc správný mix vhodných pomocníků. Přečtěte si naše doporučení.

21. 9. 2020

Pořizujete si bazén? Podívejte se na základní příslušenství pro začátečníky

Rozhodli jste se koupit si bazén, ale zatím v tom, co je vlastně nutné pořídit trochu plavete? Poradíme vám se základní orientací. Zajímá vás, jaký bazén vybrat? Co k němu dokoupit? A kam jej umístit? 

11. 8. 2020

Jak ošetřit vodu v bazénu před dovolenou?

Vytoužená dovolená je na obzoru, ale máte starost o stav vašeho opečovávaného bazénu po svém návratu? Poradíme vám, jaká opatření podniknout ještě před odjezdem, aby vás s příchodem domu hřál na srdci nejen krásný zážitek z dovolené, ale i bazén v perfektním stavu.

4. 8. 2020

Jak vyčistit bazénové dno: rady, tipy, vychytávky

Abyste ve svém bazénu měli křišťálově čistou vodou, je důležité používat vhodnou chemii, ale také pomocníky, kteří dokážou odstranit pevné nečistoty usazující se v bazénu. Co by ve vaší výbavě nemělo chybět?

24. 6. 2020

Osazení bazénu – bazénové příslušenství a doplňky

Bazén se základním vybavením nemusí vždy uspokojit vaše nároky a očekávání. Díky bazénovému příslušenství může být váš zážitek z koupání ještě intenzivnější. Hledáte vychytávky, které vylepší váš bazén, nebo potřebujete příslušenství pro jeho provoz?

17. 6. 2020

7 častých mýtů o plavání v bazénu: Je moč opravdu schopná obarvit vodu?

O plavání se traduje několik mýtů. Pokud taky trochu tápete mezi fakty a fikcí, podívejte se jim s námi na zoubek. Jaká přesvědčení platí a co je jen pouhý výmysl?

9. 6. 2020

Jak správně pečovat o bazén

Abyste si odpočinek náležitě vychutnali, je potřeba bazén na léto správně připravit a také během sezóny mu věnovat správnou péči. Na co všechno je potřeba dávat pozor?

13. 5. 2020

10 tipů, jak opticky zvětšit okolí bazénu: Vsaďte na iluze

I když máte k dispozici menší prostor, může v něm váš bazén dokonale vyniknout. Jak přizpůsobit celé okolí bazénu, aby působilo větší, než ve skutečnosti je?

13. 3. 2020

Jak dlouho trvá stavba bazénu?

Zima je nejlepším obdobím pro výběr a objednání bazénu. V tomto období se nabízí nejvíc produktů, ale i termínů. Proč je důležité zajistit si obojí? Jak náročná bude vaše výstavba bazénu a co je třeba zařídit?

3. 2. 2020

Vypláštěný bazén od Albixonu a jeho výhody

Máte přesnou představu o tom, jak by měl váš vysněný bazén vypadat? Nespokojíte se s obdélníkem či oválem ani s modrou barvou? Díky bazénu vypláštěnému těžkou fólií si můžete dopřát originál, který nebude mít nikdo jiný, a získat tak nejen místo pro plavání, ale i výjimečnou stylovou ozdobu své zahrady.

9. 10. 2019

Jak upravit okolí bazénu? Jaký materiál je vhodný?

Materiály pro okolí bazénu musí splňovat několik kritérií, jako je protiskluzovost, odolnost vůči slunci, vodě, mrazu a také by se v horkých dnech neměly příliš rozpálit.

30. 12. 2019

Novinka: bazén Benefit šetří čas i peníze

Chcete trávit méně času údržbou bazénu a snížit jeho provozní náklady? Pak budete nadšení z naší letošní novinky – bazénu BENEFIT, ze kterého nemusíte několik let vůbec vypouštět vodu. Každoroční podzimní zazimování bazénu tak zvládnete během chvilky a na jaře ušetříte peníze za jeho napouštění novou vodou.

25. 9. 2019

Bazénové sety šetří čas i peníze

Víte, že se zařizováním bazénu nemusíte mít téměř žádné starosti? Stačí se rozhodnout pro bazénový set, který vám ušetří nejen spoustu starostí s dodatečným nakupováním dalšího příslušenství, ale také peníze a čas.

12. 8. 2019

Vlastní bazén ještě letos

Neskutečnou pohodu a relax si můžete dopřát ve vlastním bazénu klidně ještě toto léto.

29. 8. 2019

Technologická šachta či stěna pro bazén?

Víte, že existuje i jiná možnost, než uložit veškeré technologické zázemí bazénu do podzemní šachty? Pokud je pro vás prioritou flexibilita a přehledný přístup k bazénovému příslušenství, pořiďte si čerstvou novinku – moderní technologickou stěnu. Usnadní vám pravidelnou péči o vodu a zároveň vám nezabere žádné místo u bazénu.

19. 8. 2019

Jak zhubnout plaváním

Je pro vás plavání spíše relaxací a zábavou, při které si užíváte příjemné nadnášení vodou a sluneční paprsky? Při plavání si však můžete nejen odpočinout od pracovního shonu a stresu, ale také posílit svoje tělo a rychle i efektivně zhubnout do plavek.

8. 8. 2019

Jak probíhá koupě bazénu?

Rozhodli jste se, že už si konečně pořídíte bazén. Ale kdy je ten nejlepší čas? A jak dlouho od to celé trvá? Všechno vám ukážeme v dnešním článku. Po jeho přečtení budete vědět, kdy máte začít plánovat koupi bazénu a za jak dlouho se budete koupat ve vlastním.

4. 8. 2019

Jak vybrat schody do bazénu

Zatímco do zapuštěného bazénu můžete pohodlně vstoupit po zabudovaném schodišti, u nadzemních bazénů se musíte spokojit s nerezovými schůdky. V obou případech je však prioritou dostatečná nosnost, stabilita a bezpečnost schodů, která zajistí pohodlný vstup do bazénu nejen dospělým, ale i dětem.

4. 8. 2019

3 důvody, proč si vybrat skimerový bazén?

Rozhodujete se mezi designovým přelivovým bazénem a klasickým modelem se skimmerem? Pokud vám nejde o luxusní vzhled, ale spíše o ušetření finančních nákladů a místa na své zahradě, je pro vás levnější a technologicky jednodušší skimmerový bazén tou pravou volbou.

30. 7. 2019

Zelená voda v bazénu – jak vyčistit vodu v bazénu?

Vrátili jste se z dovolené a namísto křišťálově čisté vody vás na zahradě přivítal zelený bazén? Nepropadejte panice! Stačí jen upravit pH vody, efektivně zlikvidovat řasy v bazénu, zapnout filtrační systém – a za jeden či dva dny si můžete svoje oblíbené domácí koupání znovu užívat.

25. 7. 2019

Jak zamezit odpařování bazénové vody

Díky posuvnému bazénovému zastřešení a dalším doplňkovým opatřením snadno snížíte nežádoucí vypařování bazénové vody na minimum i v horkých letních dnech. Při správné péči tak můžete mít v bazénu stále stejnou vodu po několik sezón a výrazně tím ušetřit na provozních nákladech.

16. 7. 2019

Jak funguje bazénový vysavač

I když se průběžně staráte o kvalitu bazénové vody, je nutné pravidelně čistit dno i stěny bazénu vysavačem, který si poradí s nánosy mikroorganismů a dalších nečistot. Kromě manuálních modelů si můžete vybrat i chytrý automatický bazénový vysavač, který se při čištění obejde bez vaší pomoci a bazén vyčistí dokonale.

11. 7. 2019

Zastřešení bazénů: výhody, typy a tipy pro zastřešení

Připadalo vám při pořizování bazénu zbytečné utrácet peníze za jeho zastřešení? Pak jste nejspíš změnili názor hned po prvním létě, kdy jste neustále lovili z vody nečistoty a nemohli si zaplavat za deštivého či chladnějšího počasí. Dodání a instalace posuvného zastřešovacího systému probíhá rychle i během sezóny, můžete tak využívat všech výhod zastřešeného bazénu ještě letos.

6. 6. 2019

Ionizatory, moderní úprava vody

Vodu ve vašem bazénu můžete snadno udržet krásně čistou a zdravotně nezávadnou i s minimálním množstvím bazénové chemie. Stačí jen zapnout ionizátor, který se spolehlivě postará o zničení bakterií i řas a pomůže vám i v boji s ostatními nečistotami.

17. 4. 2019

Jarní zprovoznění a odzimování bazénu

Ještě než si začnete užívat vodních radovánek, na které jste se těšili celou zimu, musíte svůj bazén důkladně vyčistit a uvést do provozu veškeré technologie. Poradíme vám, jak tento úkol zvládnout co nejefektivněji.

27. 3. 2019

Porovnání zapuštěného bazénu s nadzemním bazénem

Rádi byste si pořídili bazén nový nebo plánujete výměnu Vašeho současného? Investice v podobě koupě nového bazénu si zaslouží promyslet do detailu, aby všechna očekávání skutečně naplnila. Abychom vám rozhodování co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás užitečné tipy a poznatky z praxe provozování jednotlivých typů bazénů.

14. 3. 2019

4 důvody, proč začít plánovat bazén už v zimě

Trávíte rádi horké letní dny na koupališti? Nebo dáváte přednost koupání během teplých letních večerů? Nenechte se omezovat otvírací dobou koupališť a aquaparků. Vlastní bazén můžete mít letos v létě na zahradě i vy. Stačí jen včas začít s jeho realizací.

31. 1. 2019

Aqua fitness: Zábavný a efektivní způsob, jak zůstat v kondici

Hledáte cvičení, které vás bude opravdu bavit, a navíc díky němu zůstanete fit a zformujete si postavu? Zacvičte si několikrát týdně aqua fitness v pohodlí vašeho bazénu a poznejte na vlastní kůži, že je sportování ve vodě nejen šetrné k vašim kloubům, ale i mimořádně efektivní.

11. 2. 2019

Udělejte dětem radost originálními hračkami do bazénu

Přemýšlíte nad vhodným dárkem, kterým zaručeně potěšíte své děti? Nebo byste jim jen rádi zpříjemnili letní dovádění v bazénu kvalitními hračkami, které je neomrzí ani po skončení koupací sezóny? Pořiďte jim veselé nafukovací hračky do vody a originální vodní samolepky, se kterými si vyhrají nejen v bazénu, ale i na zahradě a ve vaně.

11. 2. 2019

Jak vybrat bazénové čerpadlo a prodloužit jeho životnost

Hlavním úkolem bazénového čerpadla je pohánění vody v potrubním systému bazénu. Pro přefiltrování vody slouží filtrační nádoba s pískem. Bazénové čerpadlo a filtrační nádoba tvoří dohromady bazénovou filtraci, která se stará o to, aby byla voda po celou sezónu co nejčistší.

30. 1. 2019

3 důvody, proč se rozhodnout pro bazénový set

Plánujete si vybudovat bazén pouze se základním technologickým příslušenstvím a další vybavení pořizovat postupně? Výhodnější variantou je koupě bazénového setu, která vám ušetří peníze, čas i spoustu starostí – a navíc vám umožní ihned využívat celý potenciál vašeho bazénu.

4. 12. 2018

Posviťte si na výběr osvětlení do bazénu

Láká vás představa domácího koupání za dlouhých letních večerů a nocí? S vhodně zvoleným osvětlením můžete váš bazén bezpečně využívat i za tmy a pomocí barevných efektů si v něm vytvořit tu správnou atmosféru pro zábavnou párty s přáteli nebo večerní romantiku ve dvou.

21. 12. 2018

Jak si poradit se spodní vodou při výstavbě bazénu

Před zahájením výkopových prací věnujte dostatek času tomu, abyste pro váš nový bazén vybrali to nejvhodnější místo. Nejenže si tak zajistíte větší pohodlí během jeho využívání a praktičnost při jeho údržbě, ale můžete předejít například nepříjemným problémům se spodní vodou.

4. 12. 2018

Užijte si zábavu, plavání i relaxaci s protiproudem

Využijte potenciál vašeho bazénu naplno a přeměňte jej během chvilky v zábavnou atrakci pro děti, plaveckou dráhu nebo relaxační zónu – a to vše jediným stiskem tlačítka na bazénovém protiproudu.

29. 11. 2018

Zásady koupání v bazénu pro budoucí maminky i jejich miminka

V horkém létě není nic lepšího, než se ponořit do chladivé, osvěžující vody domácího bazénu. Koupat by se chtěli zkrátka všichni, budoucí ani novopečené maminky nevyjímaje.

21. 9. 2018

Jak upravit okolí bazénu, aby bylo praktické a dobře vypadalo?

Asi víte, že stavbou bazénu samotného to většinou nekončí a že je třeba dořešit několik dalších otázek. Například: jaký materiál na výstavbu okolí bazénu zvolit? A právě o tom pojednává náš dnešní článek.

23. 8. 2018

Jsou bouřky pro bazén a koupání v něm nebezpečné?

Léto je konečně v plném proudu a to je právě doba, kdy se z vašeho bazénu stává nejoblíbenější místo u vás doma. Spolu s vysokými teplotami ale přichází i letní bouřky, které ve vás určitě vyvolávají spousty otázek ohledně vašeho bazénu: je koupání během bouřky bezpečné? A škodí bouřka bazénu či vodě v něm?

17. 8. 2018

6 tipů jak snížit množství chlóru ve vašem bazénu

Někdy se zkrátka stane, že je voda ve vašem bazénu až příliš cítit chlórem. Po koupání vás navíc pálí oči, jste unavení a malátní. Čím to může být a co se s tím dá dělat?

4. 9. 2018

UV lampa - zařízení, jež vytvoří k lidem šetrnější bazénovou vodu.

Který majitel zahradního bazénu by nesnil o průzračně čisté vodě, aniž by jeho bazén nebyl pod tíhou aplikovaných prostředků cítit jako továrna na dezinfekce? Řešení je nejen na dosah ruky, ale dokonce nezruinuje ani vaši peněženku! Jmenuje se UV lampa.

10. 8. 2018

Zvířata v bazénu

Také máte doma chlupatého, psího kamaráda a jste na rozpacích, zda ho v létě přizvat ke společnému dovádění v bazénu? Neublíží mu chlorovaná voda? Pokusili jsme se na vaše otázky odpovědět společně s veterinářkou MVDr. Michaelou Walczyskovou.

29. 6. 2018

Slaná voda v bazénu – Jaké má výhody a jak na to?

Stále více lidí dává dnes přednost slané úpravě bazénové vody před chlorovou chemií. Jak to? Slaná voda nedráždí oči ani pokožku, má mírné antiseptické účinky a oproti klasické bazénové chemii vyjde i výrazně levněji.

18. 6. 2018

pH vody bazénu a jeho měření pH metrem

Když se koupete v bazénu, určitě nechcete, aby Vám voda působila jakékoliv potíže. Jedním z měřítek, jak posuzovat kvalitu vody, je hodnota pH. Jaká úroveň pH je ideální, jakým způsobem ji měřit a udržovat a co dělat, když nastanou problémy, o tom všem se dozvíte v tomto článku.

23. 4. 2018

Bazénové zastřešení? Jedině od společnosti ALBIXON!

Chcete zabránit zanášení nečistot do Vašeho bazénu? Potřebujete udržet vodu v bazénu stále teplou? Nechcete, aby se Vám s každým deštěm zhoršovala kvalita vody? Pak je na místě jen jediné řešení, kterým je zastřešení Vašeho venkovního bazénu.

20. 5. 2013

Albistone – materiál pro bazény jako dělaný

V následujícím článku se budeme věnovat nově vyvinutému materiálu Albistone. Tým technologů naší firmy ve spolupráci s IMG Bohemia, s.r.o. vytvořil speciální materiál (kopolymer polywooplenu) pro konstrukce bazénů. Je velmi odolný, pružný a lze z něj snadno vyrobit bazény nevšedních tvarů. Díky množství laboratorních zkoušek a 30tileté praxi jsme přesvědčeni o tom, že se jedná o materiál té nejvyšší kvality.

26. 5. 2013

ALBIXON a.s. - bazénový specialista č. 1 v České republice!

Firma ALBIXON a.s. působí v oblasti výroby bazénů a bazénového zastřešení již více než 20 let. Při své práci užívají naši zkušení pracovníci těch nejmodernějších technologií, s jejichž pomocí vznikají pod jejich rukama skutečně kvalitní, bezpečné a jedinečné výrobky.

24. 5. 2013

Co u bazénu nesmí chybět, aneb bazénové příslušenství

Máte-li na své zahradě bazén, je bezesporu nutné k němu vlastnit i nejrůznější příslušenství, které Vám bude pomáhat v jeho údržbě a které Vám dokáže v mnoha případech ušetřit čas a práci. Kromě filtrace a bazénové chemie je vhodné mít například vysavač pro rychlé odstranění špíny, bazénový alarm či vestavěný protiproud.

22. 5. 2013

Pořiďte si kvalitní venkovní nebo interiérový bazén!

Máte rádi plavání a vodu obecně, ale už Vás nebaví neustále docházet na veřejná koupaliště nebo do krytých plaveckých stadionů? Vadí Vám spousty lidí a nepřiměřené ceny? Pokud ano, je čas na změnu. Co takhle pořídit si vlastní bazén? Máte-li zahradu nebo nevyužité místo v domě, neváhejte!

16. 5. 2013

Dezinfekce bazénové vody, aneb bez ní to zkrátka nejde

Je všeobecně známo, že škodlivé organismy mohou při větší koncentraci  způsobit nepříjemná onemocnění, nejrůznější exémy či alergie. Abychom zabránili výskytu bakterií, virů, řas a sinic v bazénu, je nutné vodu v něm čas od času dezinfikovat.

14. 5. 2013

Infrasauna – to jediné, co Vám doma ještě schází

Máte rádi teplo? Užíváte si doslova každého slunečního paprsku? Pokud ano, uvažovali jste někdy o koupi infrasauny do Vaší domácnosti? Díky ní byste si totiž mohli dopřávat příjemné teplo kdykoliv by se Vám zachtělo … Infrasauna představuje skvělý relax a odpočinek po náročné práci. Funguje totiž na principu využívání infračerveného světla, které Vám dodá nejen ztracenou energii, ale i pohodu a klid do Vaší duše.

12. 5. 2013

Jak správně udržovat a čistit bazén?

To je jedna z nejčastějších otázek těch, kteří si nově pořídili bazén. Pokud mezi ně patříte i Vy, věnujte pozornost tomuto článku. Zde se Vám totiž dostane odpovědi na mnohé z Vašich otázek. Společně se nyní podíváme na to, jak o bazén správně pečovat, aby fungoval tak, jak má.

10. 5. 2013

Jarní příprava bazénu – díl 2. – Údržba bazénové vody

Stejně jako se musí na jaro připravit veškerá technologie, která se u bazénu nachází, je nutné ošetřit také bazénovou vodu. Níže naleznete návod, jak na to.

6. 5. 2013

Jarní příprava bazénu – díl 1. – Zprovoznění bazénové technologie

Zima je za námi a na Vás je, abyste uvedli Váš bazén zpět do chodu. V následujícím článku naleznete základní informace, rady a tipy, jak při tomto procesu postupovat. Tak směle do toho!

8. 5. 2013

Ptáte se, čeho se vyvarovat a co nepokazit při zazimování bazénu?

Odpověď naleznete v následujícím článku.

Plánujete-li zazimování Vašeho bazénu, jistě oceníte kompletní návod, jak na to. V tomto článku Vám pak přinášíme souhrn praktických rad a tipů, čeho konkrétně se při zazimování vyvarovat a na co si dát pozor.

4. 5. 2013

Ozvláštněte Váš bazén masážními doplňky! Nebudete litovat…

Bazén nemusí sloužit jen ke koupání, můžete si z něj totiž udělat i soukromé wellness a masážní centrum. Že nevěříte? Přesvědčte se v následujícím článku… V současné době jsou totiž k dostání doplňky k bazénům v podobě masážních trysek, které slouží k regeneračním a masážním účelům. Zaslouženého relaxu po celodenní práci si tedy můžete užít i u Vás doma.

2. 5. 2013

Plavání – sport ideální pro každého

Jak už titulek napovídá, následující řádky se budou věnovat plavání, jakožto sportu, který lze provádět prakticky v každém věku a téměř kdekoliv. Pojďme tedy společně začít…

30. 4. 2013

Povrch okolo bazénu – stylový a zároveň bezpečný

Toužíte-li po zcela bezpečném bazénovém prostředí, vybavit ochrannými prvky pouze bazén rozhodně nestačí. V tomto ohledu se totiž musíte postarat i o jeho okolí, zvláště pak o povrchy kolem samotného bazénu. Ty musí splňovat ty nejnáročnější požadavky nejen na kvalitu a bezpečnost, ale musí být odolné vůči vodě a mechanickému poškození.

28. 4. 2013

Solární sprchy – ekologický vynález, který se může hodit

Nemáte-li na své zahradě bazén, ale i přesto toužíte v parných letních dnech po osvěžení, vyzkoušejte solární sprchu! Jestliže jste o tomto vynálezu ještě neslyšeli, zbystřete. Nyní se totiž společně podíváme na solární sprchy z blízka.

26. 4. 2013

Wellness centrum u Vás doma? Jistě! S vířivkou je to hračka…

Vracíte se každý den domů z práce vyčerpaní a unavení? Toužíte po relaxu, uvolnění či rehabilitaci? Pokud ano, máme pro Vás řešení v podobě vířivých van! Jestliže si totiž domů pořídíte vířivku, můžete dát stresu rovnou sbohem! 

24. 4. 2013

Vybíráme bazén – díl 2.

Bazénové příslušenství…

…neboli bazénové doplňky bychom mohli rozdělit do několika skupin. První takovou skupinou jsou tzv. funkční prvky. Tyto doplňky nijak neovlivňují funkčnost bazénu, nýbrž velkou měrou ulehčují Vaši práci o bazén a vodu v něm.

20. 4. 2013

Vybíráme bazén – díl 1.

Pokud jste se rozhodli pořídit si domů bazén, je jistě velice důležité promyslet veškeré aspekty této investice. Zvažte nejprve všechna pro a proti, a až poté se věnujte samotnému výběru bazénu. Vězte, že před sebou nemáte lehký úkol, ale s naší pomocí půjde vše jako po másle. Nyní se společně podíváme na nejčastější otázky, které při výběru bazénu vyvstávají.

22. 4. 2013

Chystáte se zazimovat Váš bazén a nevíte, jak na to?

…s naším návodem to bude hračka!

K tomu, aby bazén dobře fungoval i další sezónu, je nutné jej důkladně připravit na zimu. Pokud plánujete zazimování sami, přinášíme Vám jednoduchý návod, jak tento důležitý úkon provést co nejlépe a bez chyb. Tak jen do toho!

18. 4. 2013

Připravte svůj bazén na další sezónu

Připravte svůj bazén na další sezónu: Jarní příprava bazénu krok za krokem

9. 4. 2018

Znečištění vody v bazénu

Bazén není jen o koupání, kdykoliv se nám zachce, ale také péče o vodu. Aby koupel byla osvěžující a zdravá, musíme se o vodu také pečlivě starat. Podcenit péči o vodu znamená koledovat si v lepším případě „pouze“ o nějaké kožní onemocnění či drobnou infekci. Část starostí za nás sice přebere filtrační systém a bazénová chemie, ale je na nás, abychom správně zkoordinovali naše úsilí a činnost s možnostmi techniky a chemie, která se nám nabízí.

22. 5. 2012

Když vybíráme bazén

Aby vůbec mělo smysl o bazénu uvažovat, musíme mít k dispozici kapacitně vyhovující zdroj vody, zdroj elektrické energie pro provoz čerpadla a filtrace, musíme zajistit čistící mechanické prostředky a osvětlení. V případě dlouhodobějšího užívání bazénu musíme také řešit způsob, jak udržet teploty vody, zda plachtou, mobilním zastřešením nebo pevně nainstalovaným vyhřívaným pavilonem s možností dohřívání vody vyhřívacím systémem.

22. 5. 2012

Princip fungování infrasauny - Infračervené záření

Zářící infračervené teplo je jednoduše forma energie, která zahřívá tělesa přímo, a to bez zahřívání vzduchu, který je mezi nimi. Infračervené světlo sice nevidíme, ale můžeme ho cítit, vnímáme ho totiž jako teplo.

22. 5. 2012

Zastřešení venkovního bazénu

Zastřešení venkovního bazénu eliminuje nepříznivé klimatické poměry chladných oblastí republiky, kdy nedostatek slunečního svitu nebo klima horské oblasti brání dostatečnému využití.

22. 5. 2012

Možnosti bazénového zakrytí a zastřešení

Jednoduchým způsobem lze hladinu bazénu překrýt gumotextilní fólií nebo PVC fólií, solárními bublinkovými fóliemi, polystyrénovými deskami obalenými fóliemi nebo dutými komorovými profily z plastu. Lamely mohou být neprůhledné i průhledné, jsou sestaveny do velkých ohebných hladinových rolet, které je možno ručně nebo strojově namotat na buben a po koupání zase zatáhnout přes hladinu.

22. 5. 2012

Infrasauny – fenomén v saunování

Infrasauna představuje novou generaci saun fungující na zcela odlišném principu než sauny tradiční. Mezi těmi, kdo měl možnost vyzkoušet vynikající vlastnosti tohoto infračerveného tepelného systému, byli sportovci na OH v Atlantě, kde byla infrasauna vyhlášena saunou pro OH.

21. 5. 2012

Domácí bazén – ano či ne?

Plavání patří mezi doporučované tělesné aktivity pro všechny věkové skupiny. Lékaři je doporučováno dětem, dospělým i starším osobám pro utužení zdraví i v ozdravném procesu po množství onemocnění a úrazů. Plavání totiž nezatěžuje organismus jako jiné sporty a vodní prostředí pomáhá uvolňovat svalstvo a dává odpočinout tělu od jinak všudypřítomné gravitační síly. Plavání otužuje, zlepšuje dýchání, celkovou koordinaci pohybu i stabilitu celého těla.

21. 5. 2012

Jednání na úřadech

Při výběru bazénu je důležité vědět, za jakých podmínek si můžeme dovolit stavbu a provozování bazénu vzhledem k zákonům a vyhláškám, které platí na území naší republiky. U jednoduchých bazénů, u kterých se nezasahuje do země, nám nestojí v cestě nic, co bychom museli úředně řešit. Pokud však námi vybraný bazén vyžaduje zásah do země (v tomto případě již nehraje roli, jestli bude bazén zasazen do terénu do hloubky 20 či 200 cm), je takový bazén možné považovat za stavbu trvalého charakteru.

21. 5. 2012

Bezpečnost při provozu bazénu (část 2.) – eliminace rizik

Nejlepší cestou jak eliminovat rizika spojená se stavbou a užíváním bazénu je věnovat se jim ještě předtím, než se do stavby samotné pustíme. Díky tomu jsme tedy schopni mnoho rizik minimalizovat ještě ve fázi projektu (to nám přináší i finanční úsporu). Nejsnazší cestou k jejich rozpoznání je klasická matice rizik. Jedná se…

20. 5. 2012

Bezpečnost při provozu bazénu (část 1.) – rizika

Bazén nám přináší mnoho radosti, ale také povinností. Při výběru a stavbě bazénu zohledňujeme spoustu faktorů a jedním z nich, který je spíše opomíjený, je faktor bezpečnosti. Přitom právě bezpečnost hraje velkou roli při vodních radovánkách. Zásadní otázka, která by nás měla zajímat je, zda je náš bazén bezpečný pro nás i naše okolí. Na co si tedy dát pozor a proč?

19. 5. 2012

 

Odeslat poptávku!