Články

3 důvody, proč se rozhodnout pro bazénový set

Plánujete si vybudovat bazén pouze se základním technologickým příslušenstvím a další vybavení pořizovat postupně? Výhodnější variantou je koupě bazénového setu, která vám ušetří peníze, čas i spoustu starostí – a navíc vám umožní ihned využívat celý potenciál vašeho bazénu.

4. 12. 2018

Jak si poradit se spodní vodou při výstavbě bazénu

Před zahájením výkopových prací věnujte dostatek času tomu, abyste pro váš nový bazén vybrali to nejvhodnější místo. Nejenže si tak zajistíte větší pohodlí během jeho využívání a praktičnost při jeho údržbě, ale můžete předejít například nepříjemným problémům se spodní vodou.

4. 12. 2018

Užijte si zábavu, plavání i relaxaci s protiproudem

Využijte potenciál vašeho bazénu naplno a přeměňte jej během chvilky v zábavnou atrakci pro děti, plaveckou dráhu nebo relaxační zónu – a to vše jediným stiskem tlačítka na bazénovém protiproudu.

29. 11. 2018

Zásady koupání v bazénu pro budoucí maminky i jejich miminka

V horkém létě není nic lepšího, než se ponořit do chladivé, osvěžující vody domácího bazénu. Koupat by se chtěli zkrátka všichni, budoucí ani novopečené maminky nevyjímaje.

21. 9. 2018

Jak upravit okolí bazénu, aby bylo praktické a dobře vypadalo?

Asi víte, že stavbou bazénu samotného to většinou nekončí a že je třeba dořešit několik dalších otázek. Například: jaký materiál na výstavbu okolí bazénu zvolit? A právě o tom pojednává náš dnešní článek.

23. 8. 2018

Jsou bouřky pro bazén a koupání v něm nebezpečné?

Léto je konečně v plném proudu a to je právě doba, kdy se z vašeho bazénu stává nejoblíbenější místo u vás doma. Spolu s vysokými teplotami ale přichází i letní bouřky, které ve vás určitě vyvolávají spousty otázek ohledně vašeho bazénu: je koupání během bouřky bezpečné? A škodí bouřka bazénu či vodě v něm?

17. 8. 2018

6 tipů jak snížit množství chlóru ve vašem bazénu

Někdy se zkrátka stane, že je voda ve vašem bazénu až příliš cítit chlórem. Po koupání vás navíc pálí oči, jste unavení a malátní. Čím to může být a co se s tím dá dělat?

4. 9. 2018

UV lampa - zařízení, jež vytvoří k lidem šetrnější bazénovou vodu.

Který majitel zahradního bazénu by nesnil o průzračně čisté vodě, aniž by jeho bazén nebyl pod tíhou aplikovaných prostředků cítit jako továrna na dezinfekce? Řešení je nejen na dosah ruky, ale dokonce nezruinuje ani vaši peněženku! Jmenuje se UV lampa.

10. 8. 2018

Zvířata v bazénu

Také máte doma chlupatého, psího kamaráda a jste na rozpacích, zda ho v létě přizvat ke společnému dovádění v bazénu? Neublíží mu chlorovaná voda? Pokusili jsme se na vaše otázky odpovědět společně s veterinářkou MVDr. Michaelou Walczyskovou.

29. 6. 2018

Slaná voda v bazénu – Jaké má výhody a jak na to?

Stále více lidí dává dnes přednost slané úpravě bazénové vody před chlorovou chemií. Jak to? Slaná voda nedráždí oči ani pokožku, má mírné antiseptické účinky a oproti klasické bazénové chemii vyjde i výrazně levněji.

18. 6. 2018

pH vody bazénu a jeho měření pH metrem

Když se koupete v bazénu, určitě nechcete, aby Vám voda působila jakékoliv potíže. Jedním z měřítek, jak posuzovat kvalitu vody, je hodnota pH. Jaká úroveň pH je ideální, jakým způsobem ji měřit a udržovat a co dělat, když nastanou problémy, o tom všem se dozvíte v tomto článku.

23. 4. 2018

Bazénové zastřešení? Jedině od společnosti ALBIXON!

Chcete zabránit zanášení nečistot do Vašeho bazénu? Potřebujete udržet vodu v bazénu stále teplou? Nechcete, aby se Vám s každým deštěm zhoršovala kvalita vody? Pak je na místě jen jediné řešení, kterým je zastřešení Vašeho venkovního bazénu.

20. 5. 2013

Albistone – materiál pro bazény jako dělaný

V následujícím článku se budeme věnovat nově vyvinutému materiálu Albistone. Tým technologů naší firmy ve spolupráci s IMG Bohemia, s.r.o. vytvořil speciální materiál (kopolymer polywooplenu) pro konstrukce bazénů. Je velmi odolný, pružný a lze z něj snadno vyrobit bazény nevšedních tvarů. Díky množství laboratorních zkoušek a 30tileté praxi jsme přesvědčeni o tom, že se jedná o materiál té nejvyšší kvality.

26. 5. 2013

ALBIXON a.s. - bazénový specialista č. 1 v České republice!

Firma ALBIXON a.s. působí v oblasti výroby bazénů a bazénového zastřešení již více než 20 let. Při své práci užívají naši zkušení pracovníci těch nejmodernějších technologií, s jejichž pomocí vznikají pod jejich rukama skutečně kvalitní, bezpečné a jedinečné výrobky.

24. 5. 2013

Co u bazénu nesmí chybět, aneb bazénové příslušenství

Máte-li na své zahradě bazén, je bezesporu nutné k němu vlastnit i nejrůznější příslušenství, které Vám bude pomáhat v jeho údržbě a které Vám dokáže v mnoha případech ušetřit čas a práci. Kromě filtrace a bazénové chemie je vhodné mít například vysavač pro rychlé odstranění špíny, bazénový alarm či vestavěný protiproud.

22. 5. 2013

Pořiďte si kvalitní venkovní nebo interiérový bazén!

Máte rádi plavání a vodu obecně, ale už Vás nebaví neustále docházet na veřejná koupaliště nebo do krytých plaveckých stadionů? Vadí Vám spousty lidí a nepřiměřené ceny? Pokud ano, je čas na změnu. Co takhle pořídit si vlastní bazén? Máte-li zahradu nebo nevyužité místo v domě, neváhejte!

16. 5. 2013

Dezinfekce bazénové vody, aneb bez ní to zkrátka nejde

Je všeobecně známo, že škodlivé organismy mohou při větší koncentraci  způsobit nepříjemná onemocnění, nejrůznější exémy či alergie. Abychom zabránili výskytu bakterií, virů, řas a sinic v bazénu, je nutné vodu v něm čas od času dezinfikovat.

14. 5. 2013

Infrasauna – to jediné, co Vám doma ještě schází

Máte rádi teplo? Užíváte si doslova každého slunečního paprsku? Pokud ano, uvažovali jste někdy o koupi infrasauny do Vaší domácnosti? Díky ní byste si totiž mohli dopřávat příjemné teplo kdykoliv by se Vám zachtělo … Infrasauna představuje skvělý relax a odpočinek po náročné práci. Funguje totiž na principu využívání infračerveného světla, které Vám dodá nejen ztracenou energii, ale i pohodu a klid do Vaší duše.

12. 5. 2013

Jak správně udržovat a čistit bazén?

To je jedna z nejčastějších otázek těch, kteří si nově pořídili bazén. Pokud mezi ně patříte i Vy, věnujte pozornost tomuto článku. Zde se Vám totiž dostane odpovědi na mnohé z Vašich otázek. Společně se nyní podíváme na to, jak o bazén správně pečovat, aby fungoval tak, jak má.

10. 5. 2013

Jarní příprava bazénu – díl 2. – Údržba bazénové vody

Stejně jako se musí na jaro připravit veškerá technologie, která se u bazénu nachází, je nutné ošetřit také bazénovou vodu. Níže naleznete návod, jak na to.

6. 5. 2013

Jarní příprava bazénu – díl 1. – Zprovoznění bazénové technologie

Zima je za námi a na Vás je, abyste uvedli Váš bazén zpět do chodu. V následujícím článku naleznete základní informace, rady a tipy, jak při tomto procesu postupovat. Tak směle do toho!

8. 5. 2013

Ptáte se, čeho se vyvarovat a co nepokazit při zazimování bazénu?

Odpověď naleznete v následujícím článku.

Plánujete-li zazimování Vašeho bazénu, jistě oceníte kompletní návod, jak na to. V tomto článku Vám pak přinášíme souhrn praktických rad a tipů, čeho konkrétně se při zazimování vyvarovat a na co si dát pozor.

4. 5. 2013

Ozvláštněte Váš bazén masážními doplňky! Nebudete litovat…

Bazén nemusí sloužit jen ke koupání, můžete si z něj totiž udělat i soukromé wellness a masážní centrum. Že nevěříte? Přesvědčte se v následujícím článku… V současné době jsou totiž k dostání doplňky k bazénům v podobě masážních trysek, které slouží k regeneračním a masážním účelům. Zaslouženého relaxu po celodenní práci si tedy můžete užít i u Vás doma.

2. 5. 2013

Plavání – sport ideální pro každého

Jak už titulek napovídá, následující řádky se budou věnovat plavání, jakožto sportu, který lze provádět prakticky v každém věku a téměř kdekoliv. Pojďme tedy společně začít…

30. 4. 2013

Povrch okolo bazénu – stylový a zároveň bezpečný

Toužíte-li po zcela bezpečném bazénovém prostředí, vybavit ochrannými prvky pouze bazén rozhodně nestačí. V tomto ohledu se totiž musíte postarat i o jeho okolí, zvláště pak o povrchy kolem samotného bazénu. Ty musí splňovat ty nejnáročnější požadavky nejen na kvalitu a bezpečnost, ale musí být odolné vůči vodě a mechanickému poškození.

28. 4. 2013

Solární sprchy – ekologický vynález, který se může hodit

Nemáte-li na své zahradě bazén, ale i přesto toužíte v parných letních dnech po osvěžení, vyzkoušejte solární sprchu! Jestliže jste o tomto vynálezu ještě neslyšeli, zbystřete. Nyní se totiž společně podíváme na solární sprchy z blízka.

26. 4. 2013

Wellness centrum u Vás doma? Jistě! S vířivkou je to hračka…

Vracíte se každý den domů z práce vyčerpaní a unavení? Toužíte po relaxu, uvolnění či rehabilitaci? Pokud ano, máme pro Vás řešení v podobě vířivých van! Jestliže si totiž domů pořídíte vířivku, můžete dát stresu rovnou sbohem! 

24. 4. 2013

Vybíráme bazén – díl 2.

Bazénové příslušenství…

…neboli bazénové doplňky bychom mohli rozdělit do několika skupin. První takovou skupinou jsou tzv. funkční prvky. Tyto doplňky nijak neovlivňují funkčnost bazénu, nýbrž velkou měrou ulehčují Vaši práci o bazén a vodu v něm.

20. 4. 2013

Vybíráme bazén – díl 1.

Pokud jste se rozhodli pořídit si domů bazén, je jistě velice důležité promyslet veškeré aspekty této investice. Zvažte nejprve všechna pro a proti, a až poté se věnujte samotnému výběru bazénu. Vězte, že před sebou nemáte lehký úkol, ale s naší pomocí půjde vše jako po másle. Nyní se společně podíváme na nejčastější otázky, které při výběru bazénu vyvstávají.

22. 4. 2013

Chystáte se zazimovat Váš bazén a nevíte, jak na to?

…s naším návodem to bude hračka!

K tomu, aby bazén dobře fungoval i další sezónu, je nutné jej důkladně připravit na zimu. Pokud plánujete zazimování sami, přinášíme Vám jednoduchý návod, jak tento důležitý úkon provést co nejlépe a bez chyb. Tak jen do toho!

18. 4. 2013

Připravte svůj bazén na další sezónu

Připravte svůj bazén na další sezónu: Jarní příprava bazénu krok za krokem

9. 4. 2018

Znečištění vody v bazénu

Bazén není jen o koupání, kdykoliv se nám zachce, ale také péče o vodu. Aby koupel byla osvěžující a zdravá, musíme se o vodu také pečlivě starat. Podcenit péči o vodu znamená koledovat si v lepším případě „pouze“ o nějaké kožní onemocnění či drobnou infekci. Část starostí za nás sice přebere filtrační systém a bazénová chemie, ale je na nás, abychom správně zkoordinovali naše úsilí a činnost s možnostmi techniky a chemie, která se nám nabízí.

22. 5. 2012

Když vybíráme bazén

Aby vůbec mělo smysl o bazénu uvažovat, musíme mít k dispozici kapacitně vyhovující zdroj vody, zdroj elektrické energie pro provoz čerpadla a filtrace, musíme zajistit čistící mechanické prostředky a osvětlení. V případě dlouhodobějšího užívání bazénu musíme také řešit způsob, jak udržet teploty vody, zda plachtou, mobilním zastřešením nebo pevně nainstalovaným vyhřívaným pavilonem s možností dohřívání vody vyhřívacím systémem.

22. 5. 2012

Princip fungování infrasauny - Infračervené záření

Zářící infračervené teplo je jednoduše forma energie, která zahřívá tělesa přímo, a to bez zahřívání vzduchu, který je mezi nimi. Infračervené světlo sice nevidíme, ale můžeme ho cítit, vnímáme ho totiž jako teplo.

22. 5. 2012

Zastřešení venkovního bazénu

Zastřešení venkovního bazénu eliminuje nepříznivé klimatické poměry chladných oblastí republiky, kdy nedostatek slunečního svitu nebo klima horské oblasti brání dostatečnému využití.

22. 5. 2012

Možnosti bazénového zakrytí a zastřešení

Jednoduchým způsobem lze hladinu bazénu překrýt gumotextilní fólií nebo PVC fólií, solárními bublinkovými fóliemi, polystyrénovými deskami obalenými fóliemi nebo dutými komorovými profily z plastu. Lamely mohou být neprůhledné i průhledné, jsou sestaveny do velkých ohebných hladinových rolet, které je možno ručně nebo strojově namotat na buben a po koupání zase zatáhnout přes hladinu.

22. 5. 2012

Infrasauny – fenomén v saunování

Infrasauna představuje novou generaci saun fungující na zcela odlišném principu než sauny tradiční. Mezi těmi, kdo měl možnost vyzkoušet vynikající vlastnosti tohoto infračerveného tepelného systému, byli sportovci na OH v Atlantě, kde byla infrasauna vyhlášena saunou pro OH.

21. 5. 2012

Domácí bazén – ano či ne?

Plavání patří mezi doporučované tělesné aktivity pro všechny věkové skupiny. Lékaři je doporučováno dětem, dospělým i starším osobám pro utužení zdraví i v ozdravném procesu po množství onemocnění a úrazů. Plavání totiž nezatěžuje organismus jako jiné sporty a vodní prostředí pomáhá uvolňovat svalstvo a dává odpočinout tělu od jinak všudypřítomné gravitační síly. Plavání otužuje, zlepšuje dýchání, celkovou koordinaci pohybu i stabilitu celého těla.

21. 5. 2012

Jednání na úřadech

Při výběru bazénu je důležité vědět, za jakých podmínek si můžeme dovolit stavbu a provozování bazénu vzhledem k zákonům a vyhláškám, které platí na území naší republiky. U jednoduchých bazénů, u kterých se nezasahuje do země, nám nestojí v cestě nic, co bychom museli úředně řešit. Pokud však námi vybraný bazén vyžaduje zásah do země (v tomto případě již nehraje roli, jestli bude bazén zasazen do terénu do hloubky 20 či 200 cm), je takový bazén možné považovat za stavbu trvalého charakteru.

21. 5. 2012

Bezpečnost při provozu bazénu (část 2.) – eliminace rizik

Nejlepší cestou jak eliminovat rizika spojená se stavbou a užíváním bazénu je věnovat se jim ještě předtím, než se do stavby samotné pustíme. Díky tomu jsme tedy schopni mnoho rizik minimalizovat ještě ve fázi projektu (to nám přináší i finanční úsporu). Nejsnazší cestou k jejich rozpoznání je klasická matice rizik. Jedná se…

20. 5. 2012

Bezpečnost při provozu bazénu (část 1.) – rizika

Bazén nám přináší mnoho radosti, ale také povinností. Při výběru a stavbě bazénu zohledňujeme spoustu faktorů a jedním z nich, který je spíše opomíjený, je faktor bezpečnosti. Přitom právě bezpečnost hraje velkou roli při vodních radovánkách. Zásadní otázka, která by nás měla zajímat je, zda je náš bazén bezpečný pro nás i naše okolí. Na co si tedy dát pozor a proč?

19. 5. 2012

 

Zajímají Vás podrobnější informace

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies