Vířivky a vířivé vany

Wellness

Vířivky od Albixonu

Zregenerujte své tělo i mysl ve vířivce

Vítejte ve světě, kde stres je neznámý pojem – ve světě, kde vládne pohoda, klid a relaxace. Právě ve vířivce si nejlépe dopřejete zasloužený odpočinek a vaše tělo načerpá novou energii. Položte se do horké lázně plné bublinek, zavřete na chvíli oči a rozjímejte…

Vítejte ve světě relaxace

Kde jinde nabrat síly než ve vlastním WELLNESS centru?

Vířivé vany BRILIX®

Vířivé vany, vířivky
BRILIX Premium

Sauna Sasha Mi

Sauna Sasha Mi

Blahodárné účinky vířivek

 • zlepšení psychické pohody
 • odbourání stresu
 • úleva od bolesti svalů a kloubů
 • masáž a rehabilitace
 • zlepšení krevního oběhu a činnosti srdce

Voda je život. Je to blahodárný živel, jehož pozitivní účinky na lidské tělo jsou nesporné. Ať už na konci dne odplaví všechny nečistoty nebo nám pomůže skvěle začít nový den.

To ostatně není žádná novinka – již staří Římané připisovali koupeli v horké lázni velký význam a lázeňská relaxace v termálních pramenech se těšila mezi lidmi, obyvateli Římského impéria, značné popularitě. Vy si dnes díky moderním technologiím můžete podobný luxus dovolit přímo ve svém domě. Privátní wellness centrum dodá vašemu bydlení jiný rozměr. I ten nejnáročnější den díky regeneraci v bublinkové koupeli zakončíte se zenovým úsměvem na tváři.

Rozmazlujte v tichosti sami sebe, lenošte ve dvou se sklenkou v ruce nebo se jednoduše odvažte, pozvěte přátele a intimní atmosféru proměňte ve společenskou.

Dění ve vašich soukromých lázních bude zcela ve vaší režii.

 

Vířivé vany BRILIX od ALBIXONu v Radách ptáka Loskutáka

Vířivky a jejich blahodárné víry.

Není vířivka jako vířivka a stejně tak není vír jako výr. Blahodárné vodní víry ocení každý z nás, kdo měl možnost vyzkoušet příjemnou, intenzivní a uvolňující masáž ve vířivce.

Označení wellness vzniklo spojením pojmů well-being a fit-ness. Termín wellness vznikl v Americe a vystihuje lidskou snahu ke zlepšení fyzické a duševní pohody a vytvoření nového životního stylu.

Ještě nedávno byl pojem spojován pouze se sportovci, kratochvílí v rámci turismu a jako doména mladé generace. Dnes je již povědomí o blahodárných a léčebných účincích vodních masážních koupelí natolik rozšířeno, že předsudky již naštěstí neomezují klienty, aby si mohli dopřávat své soukromé léčebné procedury.

Vířivka a pozitivní účinky hydromasáže:

Ve vířivce se kombinuje několik pozitivních účinků jednotlivých složek, které poté ruku v ruce zajistí Váš dokonalý relax a uvolnění.

Teplo – teplá voda ve vířivce (teplota vody cca kolem 37 °C) uvolňuje zatuhlost svalstva, snižuje křečové stavy svalů a kloubů, napomáhá k zvýšení krevního oběhu, podporuje metabolismus a výživu tkání.

Vířivka a tlak vodního proudu – masážní účinek vířivky je vytvářen právě díky působení tlaku vodního proudu na tkáně a orgány lidského těla.

Díky jednomu ze základních pravidel fyziky - spočívající v nadlehčování ponořené osoby dochází k usnadnění proudění krve a posilování kardiovaskulárního systému lidského organismu.

 • hydromasáž ve vířivce posiluje kardiovaskulární systém
 • uvolňuje svalové napětí a ztuhlost
 • uvolňuje psychické napětí a zátěž
 • podporuje a urychluje vylučování cizorodých látek z lidského organismu
 • zvyšuje prokrvování vnitřních orgánů a kůže
 • přispívá k odstranění odumřelé tkáně 

Druhy vířivek

Vířivka mívá poměrně malé rozměry, protože vířivka není určena k plavání, ale ke klidové relaxaci a rehabilitaci. Vířivka má obvyklý průměr mezi 1,5 a 2 metry a hloubku kolem 60 cm. Uživatel v ní převážně sedí a nechává se jemně masírovat podvodními tryskami a perličkovou masáží.

Výhodou vířivek je poměrně malý obsah vody (1-2 m3). Rodinná vířivka je dodávána jako celek, včetně masážního čerpadla a dmychadla s malou úpravnou vody pro udržení její kvality a stálé teploty. Součástí dodávky vířivky bývá i kryt pro snížení odparu vody, a tím tepelných ztrát v době, kdy je mimo provoz. Do těchto zařízení je trvale napuštěna voda, která je v průběhu používání ohřívána, upravována, čištěna filtrací a zbavována mikroorganismů.

Vířivka se vyrábí v rozmanitých typech, mívá různé parametry a liší se tvary, velikostí, funkcemi, počtem trysek a dalšími ukazateli. Značná různorodost se nabízí například v oblasti tvarů. Kromě van klasických tvarů existuje i vířivka kulatá, oválná, hranatá, rohová apod. Vířivka disponuje určitým počtem trysek a případně dalšími doplňky jako osvětlení, schůdky, aromaterapie, chromoterapie, vodopády, termokryt atd.

Pro domácí instalaci se nejčastěji nabízí vířivka pro jednu až čtyři osoby, kdežto vířivka určená pro veřejnost pojme většinou osob více. Vířivka svou velikostí samozřejmě určuje také objem vody, který pojme.

 

Odeslat poptávku!

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies