Zelená voda v bazénu – jak vyčistit vodu v bazénu?

 

Jak na zelenou vodu v bazénu? Zbavte se řas a předcházejte jejich vzniku

jak na zelenou vodu v bazénu

Vrátili jste se z dovolené a namísto křišťálově čisté vody vás na zahradě přivítal zelený bazén? Nepropadejte panice! Stačí jen upravit pH vody, efektivně zlikvidovat řasy v bazénu, zapnout filtrační systém – a za jeden či dva dny si můžete svoje oblíbené domácí koupání znovu užívat.

Pokud nevěnujete bazénové vodě dostatečnou péči, během horkých letních dnů se v ní rychle přemnoží řasy. Ty nejprve pokryjí stěny i dno bazénu a následně se začnou vznášet ve vodě, která je potom nazelenalá a neprůzračná. Protože je plavání v zeleném bazénu zdraví nebezpečné, je nutné uvést vodu co nejdříve do původního stavu.

Začněte úpravou pH bazénové vody, které by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 - 7,2. Následně se musíte postarat o zneškodnění všech řas a důkladné vyčištění vody.

Jak zlikvidovat řasy v bazénu? Prvním krokem je šoková dezinfekce bazénové vody, která se nejčastěji provádí pomocí přípravků na bázi chlóru. Potom je nutné pečlivě vyčistit stěny bazénu kartáčem a použít vločkovací přípravek, který vyplavené řasy spojí do vloček. S těmi si už poradí filtrační systém společně s bazénovým vysavačem, který použijte k dočištění dna bazénu. Nezapomeňte průběžně kontrolovat filtr a proplachovat jej od zachycených řas.

Pravidelně se starejte o svůj bazén – zelené vodě lze snadno předcházet

čistá voda v bazénu

Náprava zeleného bazénu je sice snadná, ale není bezpracná a navíc si na čistou vodu musíte jeden až dva dny počkat. Nejlepší je proto problémům se zelenou vodou předcházet pravidelnou péčí o bazén, průběžnou kontrolou pH vody a především pořízením výkonného filtračního systému. Ten si totiž s veškerými nečistotami a mikroorganismy efektivně poradí i při velkém vytížení bazénu. K prevenci zelené vody přispívá i zastřešení, které bazén ochrání před znečištěním z okolí.