Bazénová písková filtrace

Bazénová písková filtrace

Filtrační nádoba s pískem je součástí filtračního okruhu, který zajišťuje čištění bazénové vody. Nečistoty jsou tak zachyceny a pomocí pískové filtrace se do oběhu vrací pouze čistá voda.

  • Základní popis

  • Technické údaje

Písková bazénová filtrace slouží k zachycení nečistot obsažených v bazénové vodě za použití přírodních principů. Její podstatou je průtok vody přes filtrační náplň, ve které se mechanické nečistoty zachycují, a čistá voda se vrací zpět do bazénu. 

Filtrační náplň se skládá z vrstev křemičitého písku různé zrnitosti (možnost doplňkové vrstvy materiálu speciálních vlastností). Čím menší počet vrstev filtr má, tím vyšší jsou nároky na chemickou úpravu vody. V případě, že jsou mezery mezi zrnky písku příliš velké, je potřeba je zmenšit použitím koagulátu (látka, která na svém povrchu zachytí i velmi malé částice a při praní filtru se spolu s nečistotami odplaví do kanalizace). Náročnost na údržbu pískové bazénové filtrace je minimální: písková náplň se propírá standardně jednou za týden (dle zatížení bazénu), výměna náplně stačí jednou za 2 až 3 roky.