Bazénové vysavače

Bazénové vysavače

Aby voda ve vašem bazénu byla stále průzračně čistá a lákala tak k plavání či relaxaci, jsou tu bazénové vysavače.

Základní typy bazénových vysavačů a jejich výhody

Kvalitní vysavač je pro majitele bazénu neocenitelnou pomůckou. Chceme-li udržet váš bazén čistý a zdravotně nezávadný, musíte pravidelně a poctivě čistit jeho dno i stěny.

Dnes si můžete díky neustále se vyvíjejícím technologiím vybírat hned z několika typů – záleží, zda vašim nárokům a představám bude nejlépe vyhovovat vysavač plně automatický, poloautomatický či ruční.

Robotické bazénové vysavače se vyznačují špičkovým výsledkem, a to i u bazénů velkých rozměrů. Skvělého efektu s vlastním přičiněním dosáhnete i za pomoci některého z vysavačů manuálních, které jsou dnes výkonnostně již také na vysoké úrovni. V naší nabídce každopádně naleznete všechny tři uvedené typy.

Automatické vysavače

Plně automatické bazénové vysavače už dávno nejsou žádným nedosažitelným luxusem a představují nový nastupující standard údržby bazénů.

Tyto automatické robotické přístroje mívají vlastní filtrační koš na sběr nečistot a dokáží fungovat naprosto autonomně. Stačí jim zadat pokyny ohledně frekvence vysávání a o zbytek se už postará jejich umělá inteligence. Lepší modely automatických vysavačů si umí poradit s jakkoliv tvarovaným bazénem a ani schůdky či zkosené stěny pro ně nejsou překážkou.

Poloautomatické vysavače

Poloautomatické bazénové vysavače také bývají připojeny hadicí na sání filtračního systému, po bazénu se však pohybují samostatně.

Pokud nechcete trávit čas nudným luxováním bazénu a hledáte ekonomicky atraktivní řešení, tento typ vysavače pro vás bude dobrou volbou. Některé modely jsou určeny jen pro čištění rovného dna. Ale existují také přístroje, které zvládají i stěny a schody.

Ruční vysavače

Ruční bazénové vysavače reprezentují nejlevnější variantu vysavačů. Jejich výhodou je hlavně jednoduchost a nízká pořizovací cena.

Jedná se jen o jakousi nasávací hlavu s kartáči, která se hadicí napojí na sání filtračního okruhu a obsluhuje se pomocí teleskopické tyče. Nevýhoda tohoto řešení spočívá v tom, že proces vysávání musí být proveden pomocí fyzické aktivity uživatele.