Profil společnosti ALBIXON a.s.

ALBIXON a.s., je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů, zastřešení a SKYTRIÍ již více než 25 let. Zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství a své výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní práškovou lakovnu v Hořovicích, která je největší svého druhu v Evropě. Navíc díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

namontováno
více než
30 tis.
bazénů

 

vyrobeno
více než
90 tis.
zastřešení

 

více než
25 let
výroby

 

zapojeno
více než
2 tis.
vířivek

 

prodej do
70
zemí světa

Historie firmy

Historie společnosti ALBIXON a.s. začal podnikatelským úsilím zakladatelů již v roce 1985. Ihned po revoluci pak začali bratři Smetanovi v garáži svých rodičů vyrábět jedny z prvních bazénů v Československu. Byla to doba, kdy si každý chtěl dopřát trochu luxusu a bazén byl a je takovým splněným snem mnohých z nás. Poctivý přístup ke kvalitě a orientace na vlastní výrobu se zakladatelům vyplatily, a tak poptávka po bazénech ALBISTONE ® a po službách, které k nim patřily, se neustále zvyšovala. Díky dobrému jménu na trhu firma dynamicky rostla. V současné době je ALBIXON a.s. bazénovým specialistou č. 1 v České republice. Je také největším výrobcem bazénového zastřešení v Evropě a expanduje na další kontinenty.

Takto bratři Smetanové začínali s výrobou bazénů.

„Pro společnost ALBIXON a.s. jsou zájmy a potřeby jejich zákazníků prioritou. Hodnoty které vyznáváme, jsou profesionalita, stabilita, zodpovědnost a důvěryhodnost.
Naprostou samozřejmostí je vysoká kvalita výrobků a služeb. Naším cílem je vyměnit evropské prvenství výrobce zastřešení bazénů za prvenství světové,“ říká předseda představenstva Ing. Jaroslav Smetana.

 

Příběh společnosti ALBIXON a.s.

 •   1989 Vznik Albionu  

 • 1996 Zahájení výroby zastřešení  

 • 1997 Prášková lakovna  

 • 1999 Založení ALBION Group, s.r.o.  

 • 2004 Rozšíření o divizi IDEALCOVER  

 • 2006 Rozšíření o divizi BRILIX  

 • 2007 Největší výrobce bazénů a zastřešení v ČR a Evropě  

 • 2011 Změna názvu společnosti na ALBIXON a.s.  

 • 2015 Uvedení novinky SKYTRIUM na český i zahraniční trh  

 • 2016 Nová generace bazénů ALBISTONE G2  

Úseky a divize

Cílem naší společnosti ALBIXON a.s., je zajistit pro naše zákazníky špičkové a komplexní služby v oblasti bazénů, zastřešení, vířivek, bazénového příslušenství a dalšího doplňkového sortimentu (jako například infrasaun). To je důvod, proč zaměstnáváme pouze vyškolené profesionály ve svém oboru. Jejich jediným cílem je poskytnout Vám - zákazníkům maximální péči, splnit veškerá Vaše přání a vyhovět všem Vašim požadavkům.

Úseky:

Výroba bazénů

Tento úsek má na starosti výrobu všech bazénů z naší široké nabídky. Realizují pro Vás zapuštěné bazény různých velikostí a tvarů vyráběné z materiálu ALBISTONE®, zapuštěné foliové bazény s proměnnou hloubkou dna a bazény vypláštěné těžkou fólií.

sídlo úseku: Provozovna Osov
kontaktní e-mail:

Výroba zastřešení

Dokážeme zastřešit prakticky cokoliv (bazény, terasy, vířivky, autobusové zastávky, střídačky sportovních hřišť a mnoho dalšího). Námi vyráběná zastřešení vycházejí ze základních modelových řad Klasik, Monaco, Monaco Future, Casablanca a Dallas. V rámci atypických modelů pro Vás vyrobíme například zastřešení na zeď nebo zastřešení napojovaná na dům apod. Zastřešení vířivek vyrábíme v modelových řadách Klasik SPA a Dallas SPA. Zároveň nabízíme i bezkolejnicová zastřešení modelové řady Klasik a Casablanca. Veškerá tato zastřešení pro Vás vyrábí právě úsek zastřešení ve spolupráci s vlastní práškovou lakovnou.

sídlo úseku: Provozovna Hořovice
kontaktní e-mail:

Servisní středisko

Naše servisní středisko a jeho vyškolení techničtí pracovníci jsou Vám k dispozici při řešení Vašich problémů z oblasti bazénů, zastřešení, vířivek a bazénového příslušenství. Potřebujete poradit s rekonstrukcí starších bazénů nebo nastavením bazénového příslušenství, dodat náhradní díl, zazimovat bazén nebo jej případně zprovoznit před začátkem sezóny? Právě pro Vás jsou zde naši technici. Neváhejte a kontaktujte nás.

sídlo úseku: Provozovna Osov
kontaktní e-mail: servis@albixon.cz

Provozně technický úsek

Zajišťuje veškerou správu a provoz nemovitostí a vozového parku a ostatní provozně technické záležitosti spojené s chodem společnosti vyjma technologicko-výrobního charakteru, problematika BOZP, PO, odpadového hospodářství apod.

sídlo úseku: Provozovna Osov
kontaktní e-mail:

Vývoj a technologie

Vývojové středisko disponuje nejmodernějšími trendy a technologiemi. Zaměřuje se především na neustálé zvyšování kvality, bezpečnostních prvků, funkčnosti a designu. Hlavní důraz klademe na výrobní a materiálové technologie.

sídlo úseku: Provozovna Hořovice
kontaktní e-mail:

Divize:

Divize povrchových úprav

Vlastníme práškovou lakovnu, která je tou největší svého druhu v ČR. Kvalita procesu lakování je dle norem DIN EN ISO 9001-2000 a splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Zajistíme Vám nejen práškové lakování s chemickou předúpravou, ale jako jediná společnost v ČR disponujeme linkou DECORAL®, díky které pro Vás můžeme realizovat dekorativní lakování 3D vzorů se strukturou dřeva, mramoru či žuly. Díky unikátním rozměrům vypalovací pece můžeme lakovat i předměty nadměrných rozměrů.

sídlo divize: Provozovna Hořovice
kontaktní e-mail:
více informací: www.PRASKOVALAKOVNA.cz

Divize wellness a zdravé výživy - HIMALYO

Chceme hýčkat Vaše tělo nejen zvenku, ale i zevnitř. Proto jsme rozšířili naši nabídku o výrobky zdravé výživy - kustovnici čínskou, neboli Goji - pod značkou HIMALYO, a to 100% Goji Juice a výborné bobule ve dvou velikostech. Značka HIMALYO nabízí jen ty nejlepší plody z výběrových sklizní, pěstované ekologicky a v souladu s přírodou. Právem si zakládáme na tom, že jsme distributoři té nejkvalitnější Goji, prostřednictvím které přinášíme zdraví do vašich rodin.

Sídlo divize: centrála Praha, provozovna Osov
kontaktní e-mail:
více informací: www.HIMALYO.cz

Podporujeme

Aktuálně podporujeme:

BUGGYRA RACING

Podporujeme tým s vlastním technologickým centrem v České republice. Buggyra racing team se řadí mezi přední světové vývojáře na poli speciálních technologií a sklízí úspěchy po celém světě.

 

ZOO Praha

Zoologická zahrada hl. m. Prahy sídlí v pražské Troji už více než 80 let.

 

Babybox

Místo, kde mohou matky anonymně odložit své novorozené dítě.

 

Brdman

Otevřený seriál amatérských závodů, sdružující několik disciplín.

 

Dejme dětem šanci

Pomáháme dětem a mladým lidem z dětských domovů na jejich cestě k samostatnosti.

 


 

Co se událo?

Podpořili jsme otevření 63. babyboxu v České republice

Jsme nesmírně hrdí, že i díky naší podpoře byl včera, 23. září, zprovozněn 63. babybox v České republice, a to konkrétně v havířovské nemocnici s poliklinikou.  Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci společnosti ALBIXON a.s., která patřila mezi nejštědřejší dárce tohoto babyboxu. „Je nám ctí podílet se na takto ušlechtilém a smysluplném projektu, který zachraňuje lidské životy,“ řekl marketingový ředitel Jiří Zeman.

Babybox pro odložené děti chce pomáhat dětem, ale i rodičům a matkám, které se v tísnivé situaci nedokážou postarat o novorozence. Odložení dítěte do babyboxu není trestné a je zcela anonymní. Klimatizované a ventilované babyboxy jsou opatřené mnohonásobně jištěnou signalizací. Odloženému děťátku se dostane veškeré zdravotní péče a sociální pomoci. První babybox byl zřízen 1. 6. 2005 v GynCentru v Praze 9. Od té doby bylo zachráněno po celé republice 108 dětí.

Více informací a fotogalerii ze slavnostního otevření naleznete zde: http://www.babybox.cz/?p=aktuality-archiv&a=481.

 

Simona Baumrtová - Další osobní rekord a dvě umístění na mezinárodních závodech

Simona Baumrtová potvrdila své kvality a na mezinárodních závodech v Římě získala dvě medaile a dokonce zaplavala další osobní rekord.

ALBIXON podporuje Simonu Baumrtovou

Společnosti ALBIXON, bazénovému specialistovi č.1 v ČR, není lhostejný osud českých sportovních talentů, a proto se rozhodla podporovat úspěšnou a nadějnou plavkyni Simonu Baumrtovou.

Předali jsme dvě střídačky České olympijské nadaci

Střídačky, které jsme vyráběli pro Olympijský park na Letné, byly předány 24. května pozemním hokejistům v areálu pražské Slavie spolu s Českou olympijskou nadací.

Olympijský park Soči - Letná 2014

Na pražské Letné vyrostl během začátku roku Olympijský park, který nabízí sportovním nadšencům a fanouškům Českého olympijského týmu přiblížit se dění na ZOH 2014 v ruském Soči. Po 3 týdny tak mají všichni možnost vyzkoušet si zimní sporty, ve kterých soutěží naši sportovci na Olympiádě, na vlastní kůži. Kromě fandění před několika velkoplošnými obrazovkami mají k dispozici ovál pro běžecké lyžování a biatlon, snowpark pro snowboardisty, dráhu pro rychlo/bruslení, hřiště pro curling či hokej. Právě k jednomu z hokejových kluzišť jsme dodali sadu zastřešených střídaček. Tyto střídačky tak chrání malé i velké hokejisty a také sportovní legendy či celebrity, jež si přijdou zahrát v době konání ZOH hokej. Tímto jste i Vy srdečně zváni do Olympijského parku.

Bližší info o parku: www.olympijskypark.cz či našich střídačkách najdete zde.

ALBIXON podporuje českou hokejovou reprezentaci

Česká hokejová reprezentace

Naši reklamu můžete vidět na utkání české hokejové reprezentace v rámci Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge. Prvním ze zápasů, na kterém jsme se prezentovali jako partner, byl Channel One Cup v rámci série Euro Hockey Tour 2012/2013, který probíhal od 13. do 16. prosince 2012. Úvodní zápas turnaje mezi finskou a českou hokejovou reprezentací proběhl v Hartwall areně ve finských Helsinkách, ostatní zápasy proběhly v Megasport Areně v Moskvě.

Mohli jste tak zaznamenat logo ALBIXON na obou stranách hráčských přileb českého týmu a také sponzorské odkazy v průběhu televizního přenosu.

Spolupráce s reprezentací bude pokračovat na následujících turnajích:

 • Euro Hockey Tour - Oddset Hockey Games (Malmö, 07. - 10. 02. 2013)
 • Euro Hockey Challenge 2013:
  • Česko - Lotyšsko (03. - 04. 04 .2013)
  • Německo - Česko (12. - 13. 04. 2013)
  • Česko - Slovensko (18. 04. 2013 a 20. 04. 2013)
 • Euro Hockey Tour - Czech Hockey Games (Brno, 25. - 28. 04. 2013)
Certifikáty
ZÁKAZNICKÁ LINKA
477 07 07 11
PO - PA : 8 - 19
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies