Zastřešením bazénu to nekončí

Zastřešení bazénu - Ilustrační foto

K samotnému zastřešení Vám můžeme přidat praktické maličkosti, které oceníte. Ostatně – proč si nezjednodušit život, že?

Detaily zastřešení

Čela zastřešení

Výbava zastřešení - Čelo zastřešení

Každé zastřešení bazénu má své čelo, s ohledem na velikosti vyrobené buď jako jeden, nebo více dílů. Ať se jedná o čelo přední či zadní, obě lze namontovat šrouby buď napevno, nebo z nich za pomoci růžic udělat odnímatelný prvek. Ke druhé alternativě přistupujeme po konzultaci s majitelem bazénu zejména v případě, kdy zastřešení není možné kompletně odsunout mimo bazén a běžně se tedy plave pod ním.

Zvýšení spodní hrany čel

Výbava zastřešení - Zvýšení spodní hrany čel

Snadný a hladký přejezd zastřešení je důležitým prvkem, chcete-li si bazén užít naplno se vším všudy. Pro tento účel slouží zvýšené spodní hrany čel, které nabízíme zakryté odolnou plachtou, a to až do výše 15 cm. Přejezd přes běžně velké překážky, jako je např. zvýšený lem bazénu, hravě zvládnou, u těch vyšších vám však již raději doporučíme použít klapačku nebo dveře v čele.

Klapka

Výbava zastřešení - Klapka

V bazénové terminologii se setkáte s výrazem „klapka“. Jedná se o spodní část čel zastřešení s výškou maximálně do jejich poloviny navrženou tak, aby se vyklápěla směrem vzhůru a umožnila tak zastřešení jeho hladký přejezd přes překážky, jako jsou např. schody nebo skokanský můstek. Pro čela s klapkou jsou vhodné vysaditelné pantové dveře, na rozdíl od dveří posuvných, jež s tímto prvkem kombinovat nelze.

Dveře v čele

Výbava zastřešení - Dveře v čele

V naší nabídce najdete dva základní typy uzamykatelných čelních dveří ve standardní šířce 80 cm. Pantové dveře se se svými dispozicemi hodí pro nižší zastřešení, zatímco posuvné dveře vykazují vyšší odolnost, a jsou tak vhodné pro vyšší modely zastřešení. Pantové dveře lze dokonce umístit i mimo osu zastřešení, panty je pak však nutné umístit na stranu dveří blíže k ose.

Boční vstup

Výbava zastřešení - Boční vstup

Pro svou praktičnost je oblíbeným a žádaným prvkem uzamykatelný boční vstup. Ten může být situován v libovolné části největšího modulu zastřešení.

Aretace

Výbava zastřešení - Aretace

Aretace fungují jako zámek, který brání zastřešení ve svévolném pohybu a předchází tak jeho poškození. Pro fixaci v poloze otevřeno/zavřeno standardně vybavujeme každý z modulů dvěma aretacemi. Aretace jsou běžně instalovány zvenku, a proto bývají pro svůj snadný přístup uzamykatelné. Výjimku tvoří umístění v případě nejmenšího modulu, kde jsou naopak osazeny zevnitř a pro případ nutnosti evakuace bazénu jsou nezamykatelné.

 

Odeslat poptávku!