Vybavení zastřešení

Zastřešení

Zastřešením bazénu to nekončí.

K samotnému zastřešení Vám můžeme přidat praktické maličkosti, které oceníte. Ostatně – proč si nezjednodušit život, že?

Čela zastřešení

  • Napevno
  • Odnímatelná

Zastřešení – tedy jeho přední a zadní čelo – může být namontované šrouby napevno, nebo jako odnímatelné pomocí růžic. Odnímatelné čelo doporučujeme v případě, kdy zastřešení není možné kompletně odsunout mimo bazén a běžně se tedy plave pod ním. Růžice mohou být také uzamykatelné. Podle velikosti může být čelo vyrobeno jako jeden nebo více dílů.

 

Zvýšení spodní hrany čel

Tento detail slouží ke snadnému pojíždění zastřešení přes překážky - například přes zvýšený lem bazénu. Nabízíme zvýšení spodní hrany čel, zakryté odolnou plachtou, až do výše 18 cm. V případě nutnosti přejezdu přes vyšší překážky doporučujeme použití klapačky nebo dveří v čele (viz níže).

Klapačka

Klapačka se používá tehdy, chcete-li posouvat zastřešení přes větší překážky, jako například vířivka, schody nebo skokanský můstek. Klapačka se vysouvá směrem vzhůru. Maximální výška klapačky je do poloviny výšky čela.

POZOR! V čele s klapačkou nemohou být posuvné dveře. Můžete ji kombinovat s pantovými dveřmi, které je, ale je nutné je před otevřením klapačky vysadit z pantů.

Boční vstup

Chcete-li pohodlnější vstup do bazénu. Běžně je umístěn na největším modulu, i když je možné jej umístit i na menší modul. U zastřešení teras jako jediní na trhu nabízíme možnost bočního vstupu na libovolném modulu zastřešení. Boční vstup je samozřejmě uzamykatelný.

Dveře v čele

  • Pantové (levé, pravé)
  • Posuvné (levé, pravé)
  • Dvoukřídlé (pantové, posuvné)

Pantové dveře se používají u nižších zastřešení. Posuvné dveře se tedy hodí na zastřešení vyšší. Kromě toho mají také vyšší odolnost než dveře pantové.

Standardní šířka je 80 cm u jednokřídlých dveří, 120 cm u dvoukřídlých věří. Při požadované šířce dveří nad 90 cm u jednokřídlých a 140 cm u dvoukřídlých doporučujeme volit posuvné dveře pro vyšší odolnost. U nízkého zastřešení Casablanca Infinity nedoporučujeme dveře v čele. V případě umístění pantových dveří mimo osu zastřešení je nutné umístit panty na straně dveří blíže k ose. Veškeré typy dveří jsou samozřejmě uzamykatelné.

Aretace

  • Neuzamykatelné
  • Uzamykatelné

Každý modul je standardně vybaven 2 aretacemi pro jeho fixaci v poloze otevřeno/zavřeno. Zjednodušeně řečeno, aretace fungují jako takový „zámek“ zastřešení. Pro ještě vyšší bezpečnost mohou být také uzamykatelné. Standardně jsou aretace instalovány s přístupem zvenku s výjimkou nejmenšího modulu, kde jsou umístěny pro přístup zevnitř zastřešení a neuzamykatelné – pokud by někdo zůstal zavřený v zastřešení, dostane se snadno ven.

Délka modulu

Moduly zastřešení mají standardní délku 219 cm, není-li uvedeno jinak. Doporučená délka modulu je v rozsahu 180 – 250 cm. Delší ani kratší moduly nedoporučujeme, aby bylo možné zastřešení snadno ovládat – pojíždět s ním. U zastřešení Casablanca Infinity doporučujeme pouze standardní délku modulu.

Máte otázky k vybavení zastřešení? Naši prodejci Vám milerádi poradí, který doplněk zvolit. Stačí navštívit naši prodejnu. Vše Vám vysvětlíme.

ZÁKAZNICKÁ LINKA
477 07 07 11
PO - PA : 8 - 19
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies