6. 5. 2013

Jarní příprava pro Váš bazén - Údržba bazénové vody

Stejně jako se musí na jaro připravit veškerá technologie, která se u bazénu nachází, je nutné ošetřit také bazénovou vodu. Níže naleznete návod, jak na to.

 1. Důležitým faktorem při údržbě vody je dodržování předepsaných hodnot pH vody a chlóru. V případě pH se pohybují v rozmezí od 7,2 do 7,6 a v případě chlóru od 0,1 do 0,6. Tyto hodnoty je vhodné pravidelně kontrolovat, a to pokaždé ve stejnou denní dobu, (nejlépe ráno po ukončení filtračního cyklu).
   
 2. Nyní napusťte vodu do provozní výšky bazénu a změřte hodnotu pH. Pokud potřebujete pH upravit, užívejte k tomu pouze doporučené chemické prostředky, a to v postupném dávkování.
   
 3. Pokud pro údržbu vody užíváte výhradně chemické prostředky, změřte hodnotu chlóru. Při používání chlórových tablet je nutné dodržovat, aby tyto tablety nebyly příliš dlouho ve skimmeru, a to hlavně při vypnutém oběhovém čerpadle. To by totiž mohlo způsobit poškození Vaší technologie. Chlórové tablety tedy umístěte do plovoucího dávkovače chlóru a kontrolujte jeho hodnotu v bazénové vodě. V případě přechlórování může totiž dojít ke změnám barvy skeletu bazénu či fólie nebo ke vzniku koroze na kovových součástech bazénové konstrukce.
   
 4. Používáte-li pro údržbu vody v bazénu UV lampu, opět dodržujte hodnoty pH. V případě zhoršení kvality vody aplikujte dle návodu chlórový přípravek.
   
 5. Doporučené hodnoty pH je nutné dodržet i v případě užívání ionizátoru. Zde je navíc vhodné kontrolovat množství mědi ve vodě. Pokud je měď koncentrovaná ve větším množství, na pár dní zařízení vypněte a pak jej znovu uveďte do provozu.
  V případě zprovoznění bazénu nastavte řídicí jednotku na několik filtračních cyklů na plný výkon a poté změřte hodnotu mědi. Jakmile zjistíte její přítomnost ve vodě, snižte výkon řídicí jednotky na hodnoty uvedené v návodu.
  Stejně jako v případě UV lampy, mějte k dispozici chlórový přípravek, který aplikujte při zhoršení kvality bazénové vody.
   
 6. Jestliže používáte solnizátor (mořskou sůl) k údržbě vody ve Vašem bazénu, opět zdůrazňujeme dodržování předepsaných hodnot pH a chlóru. Při zprovoznění bazénu nastavte řídicí jednotku na plný výkon, poté změřte hodnotu chlóru a zařízení nastavte dle návodu.
   

Vidíte, údržba a příprava bazénové vody na jaro není nic těžkého a jistě ji každý hravě zvládne. 

Zpět

Zajímají Vás podrobnější informace

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies