UV lampy

UV lampy

Vybavte svůj bazén UV lampou! UV lampa účinně a bezpečně dezinfikuje vodu v bazénu a zamezuje tak tvorbě řas, bakterií a plísní. Navíc se jedná o ekologický způsob úpravy vody.

  • Základní popis

  • Technické údaje

Použití UV lampy je jednoduchý způsob dezinfekce bazénové vody, který je založený na principu likvidace virů a bakterií při filtraci pomocí UV záření. Jedná se o ekonomicky výhodné řešení. Navíc nevyžaduje použití slané vody. Je však třeba počítat se zvýšenými provozními náklady spojenými s nezbytným dodatečným ručním chlorováním bazénu pomocí tablet nebo tekuté chemie.

UV lampa se instaluje do filtračního okruhu, přes který bazénová voda při filtrační cirkulaci prochází. Uvnitř UV lampy se bazénová voda vystavuje ultrafialovému záření, které je vydáváno speciální trubicí umístěnou uvnitř těla zařízení. Vlivem UV-C záření dochází k likvidaci bakterií, virů a ostatních jednoduchých organismů. Vnitřní část těla tohoto zařízení je zhotovena z nerezového materiálu. Tento materiál odráží paprsky UV-C záření a tím zvyšuje efektivnost přístroje až o 35 %.