Pár kroků pro výběr správné stavební firmy

jak vybrat stavebni firmu

1.

Ideální je, pokud vám někdo ze známých na základě svých dobrých zkušeností takovou stavební firmu doporučí.

2.

Pozor na neoveřené reference v internetových diskuzích. Zajímejte se vždy pouze o konkrétní zkušenosti skutečných uživatelů.

3.

Prozkoumejte internet a podívejte se, jaké stavební firmy ve vašem okolí působí. Poptejte se známých. Zavolejte do firmy, zda mají zkušenosti s tímto druhem staveb a vyžádejte si reference. Vždy se snažte zjistit, jak pracují a kdy, co a za kolik jsou schopni realizovat.

4.

Stavba je finančně náročná a úspora se hodí, ale nikdy by pro vás neměla být cena tím hlavním a jediným kritériem pro výběr stavební firmy.

5.

Zajímejte se vždy o kvalitu práce a použitých materiálů. Pokaždé hledejte přiměřený poměr kvalita vs. cena. Podezřele levné nabídky vám totiž s největší pravděpodobností způsobí v budoucnu nemalé potíže.

6.

Zajímejte se také o to, na co vše dává firma záruky a jak dlouho trvá vyřízení reklamace. Podle zákona je na stavební práce záruka 36 měsíců. Může být ale samozřejmě i delší. Čím delší záruku vám firma nabídne, tím solidnější pravděpodobně je.

7.

Na jednotlivých pobočkách společnosti ALBIXON a.s. vám může být případně doporučena stavební firma, která je v postupu prací pro instalaci bazénu námi proškolena. Ze strany firmy ALBIXON a.s. se ale vždy jedná pouze o nezávazné doporučení, samozřejmostí je, že si zákazník může vybrat libovolnou stavební firmu dle svého uvážení.

8.

Sjednejte si schůzku se stavební firmou a předložte jí všechny informace a podklady společnosti ALBIXON a.s., zejména smlouvu s rozměry bazénu a příslušnou stavební přípravu (v tištěné podobě).

9.

Cenovou nabídku si nechte zpracovat dle požadavků a rozměrů ve smlouvě a podmínek stavební přípravy včetně písemného prohlášení stavebního odborníka, že lze takovou stavební přípravu na předpokládaném místě vůbec realizovat. Dodržet požadavky ve stavební přípravě je pro následnou funkčnost výrobků firmy ALBIXON a.s. nesmírně důležité.

10.

Upozorněte stavebníka na dvě etapy stavebních prací pro instalaci bazénu:

  1. etapa stavby se týká provedení výkopových prací a přípravy základové desky pro uložení bazénu. Po ukončení této etapy jste připraveni na instalaci bazénu. POZOR! Postup prací musí být naplánovaný tak, abyste splnili termín „stavební připravenosti“ uvedený ve smlouvě.
  2. etapa stavby začíná po dokončení instalace bazénu a šachty na místo a zahrnuje obetonování bazénu a šachty a veškeré dokončovací práce (finální povrch kolem bazénu, terénní úpravy).

11.

Doporučujeme sjednat si vlastní stavební dozor. Pokud důvěřujete vámi vybrané stavební firmě a firma poskytuje stavební dozor, je možné jej využít.

 

Odeslat poptávku!