Technické detaily zastřešení

Technické detaily zastřešení bazénu od společnosti ALBIXON

Prozkoumejte rozvržení jednotlivých nosných profilů a kolejí používaných pro stavbu a zastřešení bazénů a poznejte, jak kvalitní jsou naše bazénové a zastřešovací konstrukce.

Nosné profily

Prozkoumejte rozvržení jednotlivých nosných profilů a kolejí používaných pro stavbu a zastřešení bazénů a poznejte, jak kvalitní jsou naše bazénové a zastřešovací konstrukce.

Profily M

Profily pro malá a střední zastřešení. Elegantně zakulacené a pevné uvnitř i navenek.

Průřez 40 × 55 mm.

Technické detaily zastřešení - Profily M

Profily L

Profily pro středně velká zastřešení a zastřešení teras. Vizuálně shodné s profily M, jsou ale strukturálně zesílené.

Průřez 40 × 55 mm.

Technické detaily zastřešení - Profily L

Profily L+

Řada profilů pro největší zastřešení, kde je kladen důraz na odolnost bez kompromisů

Průřez 73 × 55 mm.

Technické detaily zastřešení - Profily L+

Profily XL

Řada profilů pro největší zastřešení, kde je kladen důraz na odolnost bez kompromisů.

Průřez 73 × 55 mm.

Technické detaily zastřešení - Profily XL

Koleje

Koleje AIR

Vhodné pro zastřešení z profilů M, L, L+. Jedinečné řešení s ukrytými kotvícími šrouby. Varianta pro zastřešení s nízkým i vysokým dopadovým úhlem.

Výška 20 mm, rozteč 70 mm.

Technické detaily zastřešení - Koleje AIR

Koleje AIR 110 mm

Určeny pro profily XL. Výhodou je vyšší tolerance vůči nerovnosti podloží zahrady.

Výška 20 mm, rozteč 110 mm.

Technické detaily zastřešení - Koleje AIR 110 mm

Čela zastřešení

  • Napevno
  • Odnímatelná

Přední a zadní čelo zastřešení může být připevněno šrouby napevno, nebo pomocí růžic jako odnímatelné. Odnímatelné čelo doporučujeme v případě, kdy zastřešení není možné kompletně odsunout mimo bazén a běžně se tedy plave pod ním. Odnímatelné čelo může být opatřeno uzamykatelnými růžicemi. Na základě velikosti může být vyrobeno jako jeden nebo více dílů.

 

Technické detaily zastřešení bazénu - čela zastřešení

Zvýšení spodní hrany čel

Tento konstrukční prvek slouží ke snadnému přejezdu zastřešení například přes zvýšený lem bazénu. Nabízíme zvýšení spodní hrany čel, zakryté odolnou plachtou, až do výše 12cm. V případě většího zvýšení spodní hrany se rovněž zhoršuje utěsnění zastřešení.

Technické detaily zastřešení bazénu - zvýšení spodní hrany čel

Klapačka

Spodní část čel zastřešení je výklopná směrem vzhůru pro snadný přejezd zastřešení přes překážky, jako například schody nebo skokanský můstek. Maximální výška klapačky se určuje dle typu zastřešení a celkové výšky zastřešení. POZOR! V čele s klapačkou nemohou být žádné dveře. Použití klapačky doporučujeme vždy konzultovat.

Technické detaily zastřešení bazénu - klapačka

Boční vstup

Vždy je umístěn na největším modulu. Na výběr je jeho umístění ve 4 kvadrantech modulu. Boční vstup je samozřejmě uzamykatelný.

Technické detaily zastřešení bazénu - boční vstup

Dveře v čele

  • Pantové (levé, pravé)
  • Posuvné (levé, pravé)
  • Dvoukřídlé (pantové, posuvné)

Ty mohou být pantové nebo posuvné. Standartní šířka je 80 cm u jednokřídlých dveří, 100 cm u dvoukřídlých. Při větší šířce dveří doporučujeme volit posuvnou variantu pro vyšší odolnost (u jednokř. max 100 cm a u dvoukř. max do 140 cm). Rovněž u vysokých zastřešení nedoporučujeme volit posuvné dveře. U nízkých zastřešení nedoporučujeme dveře v čele. V případě umístění pantových dveří mimo osu zastřešení je nutné umístit panty na straně dveří blíže k ose zastřešení (na delší stojce). Veškeré typy dveří jsou samozřejmě uzamykatelné. Dveře nabízíme v provedení s prahem nebo bez prahu.

Technické detaily zastřešení bazénu - dveře v čele

Aretace

  • Neuzamykatelné
  • Uzamykatelné

Každý modul je standardně vybaven 2 aretacemi pro jeho fixaci v poloze otevřeno/zavřeno. Aretace mohou být pro ještě vyšší bezpečnost uzamykatelné. Standardně jsou aretace instalovány s přístupem zvenku s výjimkou nejmenšího modulu, kde jsou umístěny pro přístup zevnitř a neuzamykatelné - pokud by někdo zůstal zavřený pod zastřešením, dostane se snadno ven.

Technické detaily zastřešení bazénu - aretace

Délka modulu

Moduly zastřešení mají standardní délku 219 cm, není-li uvedeno jinak. Doporučená délka modulu je v rozsahu 180 - 250 cm. Jiné délky nedoporučujeme z důvodu zachování snadného pojezdu zastřešení. U zastřešení Casablanca Infinity doporučujeme pouze standardní délku modulu. Při zvětšování délky modulu může být nutné přidání nosných oblouků pro zachování certifikované nosnosti.

Technické detaily zastřešení bazénu - délka modulu

 

Odeslat poptávku!