Co je dobré vědět při výběru bazénu

Bazénové příslušenství…

…neboli bazénové doplňky bychom mohli rozdělit do několika skupin. První takovou skupinou jsou tzv. funkční prvky. Tyto doplňky nijak neovlivňují funkčnost bazénu, nýbrž velkou měrou ulehčují Vaši práci o bazén a vodu v něm. Jsou to například automatické dávkovače čisticích prostředků, bezchlórová úprava vody či tepelná čerpadla. Další skupinou jsou doplňky, které Vám zpříjemní pobyt v bazénu. Jedná se o nejrůznější masážní trysky, reflektory, protiproudy a další. Třetí kategorií jsou pak doplňky bez nutnosti instalace. Sem se řadí bazénové teploměry či vysavače. Dalším nezbytným doplňkem Vašeho bazénu, který ještě není zastřešený, by měla být plachta, resp. dvě plachty. Jedna letní, která zabraňuje zanášení nečistot do vody a tepelným ztrátám během noci, a druhá zimní. Ta zase chrání bazén před množením řas.

Jak je na tom bezpečnost?

Při užívání každého bazénu by se rozhodně měla respektovat základní bezpečnostní pravidla. K jejich lepšímu dodržování pak slouží tzv. pasivní ochranné prvky. Sem se řadí třeba bezpečnostní zábradlí, či elektronický hlídač hladiny (bazénový alarm), který signalizuje pád do bazénu. Velice vhodné je rovněž upravit povrh kolem bazénu tak, aby neklouzal či nebyl jinak nebezpečný. Na trhu je k dostání množství materiálů s protiskluzovou úpravou, která je u bazénu nezbytná. Zvláště tehdy, máte-li doma malé děti.

Zastřešení bazénu

Prodloužení koupací sezóny, snížení nákladů na vytápění, minimalizace rozsahu údržby a bezpečnost uvnitř i vně Vašeho bazénu. Ano, to vše zastřešení nabízí.

V současné době výrobci bazénového zastřešení kladou velký důraz na bezpečnostní prvky, které jsou nedílnou součástí každého zastřešení. Ty totiž znemožňují dětem manipulovat se zastřešením a díky tomu jsou Vaši potomci chráněni. Další nespornou výhodou bazénového zastřešení je již zmíněné prodloužení koupací sezóny, a to konkrétně na období již od dubna do října! Se zastřešením totiž nedochází k rapidnímu poklesu teploty vody a Vy si tak můžete užívat vodních radovánek takřka kdykoli se Vám zachce. Při pořízení zastřešení z polykarbonátu navíc ušetříte za solární ohřev vody.

Pořídíte-li si zastřešení, ušetříte si i práci kolem bazénu. Díky němu totiž do bazénu nepadají nejenom hrubé nečistoty, ale i nečistoty drobnější, jako je pyl, prach či popílek.
Zastřešení je navíc prováděno v mnoha a mnoha variantách, kdy si může každý vybrat zastřešení přesně podle svých představ a možností.

Jak nejlépe pečovat o bazén?

S pomocí vhodných pomůcek a doplňků je možné si péči o bazén o mnoho ulehčit. Důležitá je pak konkrétně péče o bazénovou vodu, kterou Vám však může usnadnit kvalitní filtrační zařízení s cirkulačním čerpadlem a bezchlórová úprava vody. Povrch bazénu se pak snadno udržuje pomocí vodních vysavačů. K dostání jsou vysavače manuální, ale i zcela automatické.