Bazénové příslušenství - Skimmer
Bazénové příslušenství - Tryska
Bazénové příslušenství - Skimmer slim
Bazénové příslušenství - Tryska plochá

Bazénové skimmery bazénové trysky

Skimmery a trysky jsou nezbytnou součástí každého rodinného bazénu. Společně pomáhají udržovat bazénovou vodu čistou a zajišťují správnou cirkulaci vody.

Přejít na E-shop

Základní informace

Práce skimmeru spočívá ve sběru nečistot z hladiny ještě předtím, než klesnou na dno, díky čemuž předchází tvorbě řas a mikrobů v bazénu.

Skimmer nasává bazénovou vodu do filtrační jednotky a ta poté odtéká do plastové nádoby, která bývá umístěná 5 až 10 cm pod horním okrajem bazénu. Uvnitř tohoto plastového vtoku je umístěn hrubý předfiltr (košík), který zadrží hrubší mechanické nečistoty. Takto předčištěná voda je přes čerpadlo odčerpávána do filtrace, odkud ji vratné trysky vhánějí zpět do bazénu. Od konkrétního tvaru bazénu se odvíjí další důležitá věc, a to, kam vratné trysky ústí. Všeobecně platí, že trysky by měly vracet vodu 20 až 30 cm pod úroveň hladiny, aby voda v bazénu cirkulovala rovnoměrně.

Technické parametry

Specifikace skimmeru
Bazénový skimmer se vyrábí z bílého ABS. Skimmer se skládá z tzv. plovákových dvířek, která jsou umístěna mezi hrdlem a sacím otvorem skimmeru. Dalšími komponenty skimmeru jsou víko koše (talíř) a koš (sítko) skimmeru, které zabraňují vniknutí hrubých nečistot do filtračního okruhu bazénu.

Typy skimmeru

  • skimmer 15x15
  • skimmer 30x15
  • skimmer 15l
  • skimmer SLIM

Specifikace bazénové trysky
Typ bazénu a požadovaný průtok určují potřebný počet vstupů. Klíčové je také umístění vstupů, díky čemuž se vytvoří stejnoměrná cirkulace vody v bazénu a předejde se tak vzniku mrtvých míst.

U bazénů, kde jsou umístěny skimmery proti převažujícímu směru větru, je vhodné umístit vratné směry buď na protilehlou stranu bazénu, nebo na postranní stěnu.

Instalace trysek se provádí přímo do stěny bazénu. Tryska se instaluje tak, aby její střed byl umístěn 20–30 cm pod hladinou vody.

U bazénů, které disponují přepadovým kanálem (odtokový kanál, přepadový žlábek), je doporučena instalace vratných vstupů na dno bazénu nebo do dolní části postranních stěn. V takovém typu bazénu se trysky instalují tak, aby jejich střed byl 20-30 cm ode dna bazénu.

Typy bazénových trysek

  • tryska
  • tryska plochá
 

Odeslat poptávku!