Relax, odpočinek a blahodárné účinky - to všechno nabízí vířivé vany

Něco málo z historie vířivek

Vířivka dříve nevypadala tak, jak ji známe dnes. Jejím předchůdcem byl hydromasážní agregát, který v roce 1956 sestrojil Roy Jacuzzi. Původně jej sestrojil k léčbě jednoho ze svých dětí, které trpělo svalovým onemocněním. Toto hydromasážní zařízení se vkládalo ke koupající se osobě a masáž se prováděla nasměrováním na jednotlivé tělesné partie. Tento přístroj si velmi rychle našel cestu do nemocnic a rehabilitačních center. Jeho účinky se osvědčily natolik, že konstruktéři Jacuzzi začali vymýšlet možnost domácího využití moderních hydromasážních systémů. První vířivka tak na sebe nenechala dlouho čekat a spatřila světlo světa v roce 1968. Vířivý minibazén s ohřevem vody a filtračním okruhem byl sestrojen o 2 roky později.

Blahodárných účinků vířivek a minibazénů si můžete užívat již více jak 40 let. Díky jejich propracovanosti a technickému vybavení si tak dopřejete účinků hydromasáž,aromaterapie a chemoterapie. Tyto relaxační metody a jejich účinky Vám níže přiblížíme.

Současné moderní vířivky Vám dopřejí užívat si účinků vířivé koupele a celoročně prožívat jedinečné zážitky doma nebo venku, ať už budete sami nebo s někým blízkým.

 

Co je hydromasáž?

Hydromasáž zlepšuje krevní oběh, zmírňuje napětí svalů a odstraňuje stres. Je to vodní pohlazení, které hýčká Vaše tělo a uvolňuje mysl. Tento jedinečný zážitek s ozdravnými účinky zažijete pouze ve vířivce. Pocit únavy a vyčerpanosti zmizí a mezitím se ramena, záda, kříž a nohy uvolní.

Díky hydromasážním tryskám, ve kterých dochází ke sloučení proudu vody a vzduchu, si můžeme užívat příjemných účinků hydromasáže. Vířivky obsahují dva základní typy trysek – vodní a vzduchové. Vodní trysky vířivek dokáží vytvořit 3 typy vodního proudu – přímý, rotační nebo pulzační. Masáž těmito vodními proudy působí především na uvolnění svalů a kloubů. Masáž je možné provést v různé intenzitě - od jemné masáže až po bodovou akupresurní masáž. Vzduchové bublinky, které vytvářejí vzduchové trysky ve vířivkách, provádějí svým prouděním povrchovou masáž a přenášejí uvolňující vibrace do celého lidského těla.

Vířivka nabízí hřejivou vodu s vířivými proudy o teplotě 37 °C spolu s příjemnou vůní a hudbou. Tato kombinace snižuje neblahé účinky stresu a vede ke zvyšování duševní pohody. V neposlední řadě posiluje koupel ve vířivce produkci endorfinu, hormonu štěstí, který tlumí bolest.

 

Pravidla koupele (nejen bezpečnostní) ve vířivkách

Užívání vířivek má i určitá pravidla, která bychom měli vzít vždy v potaz. Po každé bychom měli mít na paměti několik základních pravidel pro použití léčebné hydromasáže.

  • Jídlo byste měli konzumovat nejpozději dvě hodiny před koupelí.
  • Teplota vody by neměla být vyšší než 37 °C.  Ideální teplota vody ve vířivce je totiž teplota lidského těla. Z toho důvodu si mohou relaxačních účinků vířivky užívat i těhotné ženy.
  • Pro dosáhnutí povzbuzujícího a revitalizujícího účinku hydromasáže je vhodné nastavit teplotu vody ve vířivce 1-2 °C pod tělesnou teplotu.
  • Jakmile zvolíte mírně teplejší vodu, zvýšíte účinek relaxační hydromasáže. Ta pak bude mít vliv na Váš klidný spánek.
  • Stačí jen 15 minut intenzivní hydromasáže a obsah kyslíku ve Vaší krvi se zvýší o zhruba 10%. Svůj pobyt ve vířivce plné tonizujících bublinek však můžete prodloužit až na půl hodiny. Mějte však na paměti, že je třeba dobu přizpůsobit Vašemu momentálnímu stavu.
  • Pokud trávíte delší dobu ve vířivce, dejte pozor při vylézání. Při delším pobytu totiž může dojít k přílišnému uvolnění svalů.

Pro doznění blahodárných účinků hydromasáže si po ukončení koupele poležte ještě tak cca 10 minut v klidu.

 

Doplňkové terapie vířivek

Současné vířivky již disponují zařízením nejen pro hydromasáž ale i pro tzv. doplňkové terapie. Přední výrobci vířivek již naprosto běžně vybavují své vířivky komponenty pro aromaterapii a barevnými podvodními reflektory pro chromoterapii.

K účinkům hydromasáže je vhodné přidat aromaterapii a chromoterapii. Užívání těchto léčených metod započalo již u velkých světových kultur, které se vyskytovaly před několika tisíci let. V dnešní přetechnizované době se často snažíme vrátit k přírodním a staletími prověřeným metodám, abychom tak obnovili rovnováhu, kterou v našem životě plném stresu často ztrácíme. Většina vířivek je již těmito doplňkovými způsoby relaxace vybavena.

 

Co je chromoterapie?

Chromoterapie je metoda, která vychází z toho, že barvy ovlivňují náladu člověka. Pro její použití jsou ve vířivce barevné podvodní reflektory.Smyslem této léčivé metody je využití barevných světel pro posílení organismu a zklidnění těla i mysli. Základním pilířem jsou 4 barvy – modrá, červená, zelená a žlutá.

Modrá barva slouží ke zklidnění a zvýšení koncentrace, zatímco červená barva Vám naopak osvěží a rozproudí krev a urychlí látkovou výměnu. Zelená barva souvisí s přírodou a duševním klidem, žlutá zastupuje slunce – přináší Vám světlo, energii, teplo a pozitivní naladění.

 

Co je aromaterapie?

Aromaterapie je metoda, která využívá vonnou aktivní látku, jež po vdechnutí putuje do čichového nervu, poté do čichového centra mozku a ovlivňuje tak autonomní nervový systém. Touto metodou si můžete navodit např. snížení či zvýšení krevního tlaku, pocit tepla či chladu. Můžete se tak uklidnit, povzbudit, zmírnit si bolesti hlavy apod. Jestliže zkombinujete hydromasáž s aromaterapií, pak docílíte celkově příznivého vlivu na Váš organismus. Aromaterapie se používá pro léčbu různých bolestivých stavů svalů a kloubů, pro zmírnění příčin zdravotních problémů a nemocí. V psychoterapii je preferována pro snižování napětí, vyvolání emocionální pohody, odstraňování stresu, zvýšení životní energie a vitality. Nesmíme zapomenout ani na využití aromaterapie při léčbě různých psychosomatických onemocnění.

 

Funkce blower ve vířivkách

Vířivka s tzv. funkcí blower je vždy vybavena zásobníkem vonných esencí. Aromaterapie a blower se vzájemně doplňují. Blower je specificky upravená sada trysek, která uvolňuje jemný a příjemný poryv vzduchu, který napomáhá k šíření vonné esence a zároveň přispívá k okysličování vodního proudu. Toto okysličení revitalizuje Vaši pokožku a zachovává ji tak přirozeně krásnou a čistou.

Vířivky od světových značek Jacuzzi a Brilix Vám dokáží poskytnout opravdu mnoho způsobů relaxace. Umožní Vám prožít si jedinečné kouzlo relaxace v kruhu Vašich nejbližších. Jestliže jste se rozhodli pro koupi svého osobního relaxačního centra právě v podobě vířivky, pak si buďte jisti, že přínosy, které Vám poskytne, budete s chutí využívat každý den. 

 

Odeslat poptávku!