Youtube Poradna

Rady a tipy

Zazimování bazénu

Aby Vám bazén a jeho vybavení fungovalo bezproblémově i v následujícím roce, musíte svůj bazén také na zimní období zabezpečit. Doporučujeme Vám využít služeb našich profesionálně vyškolených techniků, kteří Váš bazén a jeho technologii profesionálně nejenom „zazimují“, ale mohou Vám i odpovědět na Vaše otázky...

Jarní zprovoznění bazénu

Zima je již pryč, příroda začíná vonět jarem, tedy nastal ten správný okamžik příprav Vašeho bazénu na nadcházející sezonu. Už se také těšíte na koupání, rodinnou pohodu a na posezení s přáteli u Vašeho bazénu?

Kulové ventily v šachtě

Každá technologie obsahuje uzavírací kulové ventily. V případě rovnoběžné polohy páky ventilu s jeho tělem je ventil otevřený. V případě, že je ventil v poloze kolmo k tělu, je ventil zavřený ...

Jak správně vybrat stavební firmu?

Nevíte si rady s volbou stavební firmy? Zdárně jednoduchá záležitost, kterou však doporučujeme nepodceňovat.

Finanční výhody zastřešení

Středoevropské podnebí umožňuje koupání v bazénu bez zastřešení a vytápění maximálně 3 měsíce v roce. Pro prodloužení koupací sezóny nabízíme našim klientům teleskopická zastřešení, jinak řečeno zakrytí, rozličných typů a velikostí. Díky našemu zastřešení bazénů tak budete moci svůj bazén využívat od dubna až do října.

Užijte si léto

V současné době se stále více odborníků v oblasti zdravotnictví a zdravého životního stylu shoduje na blahodárných účincích vodních koupelí...

Jak postupovat při výběru bazénu

Jestliže jste se rozhodli pro koupi bazénu, je nutné si uvědomit, že jen tím to nekončí. Je nezbytné se zamyslet nad vhodným typem bazénu, kdo a jak bude bazén užívat, co od bazénu vlastně očekáváte. Bazén je dlouhodobá investice, proto je důležité jeho výběr neuspěchat. Nikdo z nás si přeci nechce pořizovat bazén na přechodné období...

Vířivky a jejich blahodárné účinky

Vířivka dříve nevypadala tak, jak ji známe dnes. Jejím předchůdcem byl hydromasážní agregát, který v roce 1956 sestrojil Roy Jacuzzi. Původně jej sestrojil k léčbě jednoho ze svých dětí, které trpělo svalovým onemocněním. Toto hydromasážní zařízení se vkládalo ke koupající se osobě a masáž se prováděla nasměrováním na jednotlivé tělesné partie. Tento přístroj si velmi rychle našel cestu do nemocnic a rehabilitačních center...

ELOXOVÁNÍ – povrchová úprava

Eloxování je způsob povrchové úpravy kovů, který se obvykle používá pro povrchovou úpravu hliníku a hliníkových slitin. Takto upravit však lze i povrch např. titanu či niobu...

Často kladené dotazy

Kam umístit protiproud?

Tryska protiproudu je situována v ose stěny bazénu. Do šachty, která je vybudována u stěny bazénu, se umístí čerpadlo protiproudu. Tato šachta by měla být ve vzdálenosti ne větší jak 2 metry od bazénu.

Jak veliká je šachta na protiproud?

Jestliže se rozhodnete vybudovat šachtu pouze pro protiproud, je nezbytné zachovat minimálně tyto rozměry: 120 x 80 x 60 (délka x šířka x hloubka). Případně je možné protiproud umístit do šachty s ostatní bazénovou technologií.

Jak veliká je šachta na technologii? Je možné do ní umístit protiproud?

Lze zbudovat šachtu, ve které bude umístěn nejen protiproud, ale i ostatní nezbytná technologie. Tato šachta se vyzdívá o rozměrech 150 x 120 x 120 (délka x šířka x hloubka), případně je možné ji zakoupit. Pokud se rozhodnete pro koupi šachty, dodáme Vám kruhovou šachtu, která je o průměru 150 cm a do které můžete bez problému umístit veškerou technologii vč. protiproudu. Jestliže si protiproud nepřejete, bude Vám stačit zakoupit si šachtu o průměru 120 cm.

V jaké vzdálenosti od bazénu musí být filtrace?

Filtraci (a technologii obecně) umísťujte minimálně 50 cm od bazénu. Maximální vzdálenost je 8-10 metrů. Filtraci můžete umístit v šachtě nebo například v zahradním domku, sklepě případně v garáži. Podmínkou je však suché místo.

Jak funguje skimmer a co to vlastně je?

Skimmer je přístroj, který omezuje vniknutí hrubých nečistot jako je listí apod. do filtračního okruhu. Dále pak odvádí bazénovou vodu do filtračního okruhu, kde se provádí očista vody.

Je možné do bazénu instalovat osvětlení? Pokud ano, pak jaké?

U bazénů, které jsou vyráběny z materiálu ALBISTONE®, můžeme použít 2 druhy bazénových reflektorů. Halogenové bazénové reflektory s žárovkou 12 V / 100 W nebo reflektory LED. U fóliových bazénů se používají světla 300 W s příslušným transformátorem.

Jak poznám, jak výkonná filtrace je vhodná pro můj bazén?

Pro výpočet výkonu filtrace se dá obecně použít následující vzorec: objem bazénu (v m3) děleno 6. Pokaždé je nutné přihlédnout i k doplňkovým faktorům, jako je například vzdálenost od bazénu. Doporučujeme se vždy poradit s našimi obchodními zástupci nebo servisními techniky.

Zobrazit vše ›

 

Odeslat poptávku!