31. 7. 2016

ALBIXON první firma s certifikací NFS

ALBIXON je první firmou na světě, jejíž bazénové zastřešení získalo bezpečnostní certifikaci NSF

Česká firma ALBIXON splnila se svým bazénovým zastřešením přísné podmínky bezpečnostní certifikace NSF. Tato mezinárodní organizace se sídlem v USA testuje produkty s ohledem na jejich bezpečnost, funkčnost a vliv na zdraví. Díky získanému certifikátu je nyní bazénové zastřešení společnosti ALBIXON schváleným bezpečnostním prvkem, jak jej u bazénů vyžadují americké zákony.

Ve Spojených státech amerických se vzhledem k vysokému počtu utonulých začaly před pěti lety klást zvýšené nároky na bezpečnost domácích bazénů. Byla zavedena jejich povinná registrace a k ní se v roce 2015 přidal zákon určující, že každý bazén musí být zajištěný plotem, zdí nebo jiným prvkem, který dokáže předcházet náhodnému vstupu nebo pádu do bazénu. A právě bazénové zastřešení české firmy ALBIXON, jež na americký trh vstoupila před čtyřmi lety, získalo jako první na světě potvrzení nezávislou certifikační autoritou NSF International a lze jej tedy používat jako bezpečnostní prvek podle americké legislativy.

„Získat certifikát nám trvalo rok. Museli jsme dokládat nejrůznější výpočty, upravovali jsme procesy a dělali potřebné technické změny. Téma bezpečnosti bazénů je v USA velmi silné, a proto jsme rádi, že jsme certifikaci získali právě tam,“ říká Alena Rozšafná, marketingová specialistka společnosti ALBIXON.„Teď finišujeme s certifikací nezávadnosti i na naše bazény ALBISTONE,“ doplnila.

Podle údajů Českého statistického úřadu a Světové zdravotnické organizace patří Česko mezi státy s nejvyšším počtem tonutí (průměr 2,69 tonutí na sto tisíc obyvatel). V počtu utonulých jsme dokonce na třetím místě v Evropě. Většina nehod se stane v přírodní vodě, u bazénů lze rizika zásadně lépe ošetřit. Zastřešení bazénů je totiž spolehlivým způsobem, jak neštěstí předejít. Nově získaná bezpečnostní certifikace NSF se vztahuje na všechny druhy zastřešení bazénů z portfolia ALBIXON.

Certifikát NSF

NSF International je nezávislou americkou certifikační autoritou hodnotící funkčnost výrobků, jejich bezpečnost a vliv na zdraví. Definuje standardy zdravotní nezávadnosti, provádí testování a uděluje certifikáty s cílem chránit spotřebitele i životní prostředí. Z původně americké organizace zaměřující se na bezpečnost vody a potravin se NSF International stala mezinárodní autoritou zaměřující se na nejrůznější oblasti. Certifikací NSF se pyšní značky světového významu, jako jsou automobilky Dodge a Ford nebo výrobce zahradnických potřeb Fiskars.

Zpět

 

Odeslat poptávku!