UV lampa - zařízení, jež vytvoří k lidem šetrnější bazénovou vodu.

 

Který majitel zahradního bazénu by nesnil o průzračně čisté vodě, aniž by jeho bazén nebyl pod tíhou aplikovaných prostředků cítit jako továrna na dezinfekce? Řešení je nejen na dosah ruky, ale dokonce nezruinuje ani vaši peněženku! Jmenuje se UV lampa.

Čištění bazénové vody pomocí UV lampy je vhodné pro každého majitele bazénu, zejména však pro alergiky nebo osoby s atopickým ekzémem či sklonem k nadměrnému vysušování pokožky. UV lampa totiž na rozdíl od chlorované vody nedráždí oči ani nevysušuje pokožku. Zapomínat bychom neměli ani na všechny, kterým je nepříjemný odér chlorované vody. Ten se totiž s UV lampou stane rovněž minulostí.

Jak UV lampa vypadá?

Jedná se o válcovité zařízení, které se umístí do filtračního okruhu bazénu. Bazénová voda pak během filtrace prochází skrz tento válec, uvnitř kterého je uložena speciální trubice, vydávající ultrafialové záření. Díky speciální povrchové úpravě uvnitř válce dochází ke zpětnému odrazu UV paprsků, což ještě zvyšuje efektivitu celého zařízení.

UV lampa do bazénu

Na jakém principu UV lampa funguje?

Hlavním funkčním prvkem UV lampy je ultrafialové záření, konkrétně jeho nejsilnější druh – UVC. Ultrafialové paprsky jsou pro lidské oko neviditelné a dělí se na 3 podtypy: UVA a UVB paprsky – způsobující při pobytu na slunci hnědnutí kůže – a UVC paprsky. Poslední zmíněný typ je škodlivý pro všechny živé organismy a v případě slunečního záření jej naštěstí pohltí zemská atmosféra.

V UV lampách ale UVC paprsek našel své využití, jelikož v průběhu filtrace vody zlikviduje veškeré nežádoucí řasy, plísně i případné choroboplodné zárodky či bakterie. Tím, že je UV záření zabudované ve filtračním systému, nemusíte se obávat žádných negativních vlivů na lidský organizmus.

Co s UV lampou získáte?

Když vše podtrhneme a sečteme, UV lampa vám otevře dveře k těmto bazénovým výhodám:

  • kvalitní, průzračně čistá bazénová voda bez choroboplodných zárodků,
  • voda v bazénu bude šetrná i k alergikům, astmatikům a osobám s citlivostí na chlór,
  • z bazénu zmizí plísně a nežádoucí zelené řasy,
  • voda nebude vysušovat pokožku ani dráždit oči,
  • spotřeba bazénové chemie se sníží až o 80 %,
  • v neposlední řadě vás bude hřát dobrý pocit, že ekologicky nezatěžujete životní prostředí.

 

Čistá voda šetrná k alergikům díky UV lampě

Jak jste se v dnešním článku mohli přesvědčit: UV lampa je dalším a kvalitním řešením, jak čistit vodu v bazénu. UV lampa je příjemná alternativa především pro uživatele, kteří chtějí bazén, ale jsou obecně citlivější na bazénovou vodu. Pro takové milovníky koupání může být UV lampa záchranou na cestě k vlastnímu bazénu.