Jaké výhody vám nabízí bioklimatická pergola?

bioklimatická pergola

 

Co znamená pojem bioklimatická?

 

Pojmenování pergoly odkazuje k přírodě a přirozeným změnám počasí. Větru a dešti sice neporučíme, ale i přesto si můžete užívat posezení na zahradě, i když tomu počasí na první pohled nepřeje. Bioklimatická pergola totiž na rozdíl od obyčejné pergoly disponuje unikátním stínicím systémem. 

 

Unikátní stínicí systém

 

Ve střeše jsou zabudované pohyblivé lamely, neboli slunolam. Ty vás ochrání nejen proti nadměrnému slunci, ale i proti dešti, větru, nebo sněhu. Navíc můžete ovlivnit proudění vzduchu pod pergolou, čímž se snižuje pocitová teplota. Prostřednictvím bioklimatické pergoly si doma vytvoříte místo pro nerušený odpočinek, prostor pro posezení s přáteli a rodinou, nebo třeba zahradní kuchyň či zimní zahradu. Fantazii se meze nekladou…

 

Jak bioklimatická pergola funguje?

 

Základním prvkem pergoly jsou pohyblivé lamely umístěné místo zastřešení. Ty lze podle potřeby natáčet až o 140° pomocí dálkového ovladače. 

 

Co všechno lamely umí?

 

  • Odstíní příliš silné sluneční paprsky: Zatažením lamel korigujete nejen sluneční svit, ale i pocitovou teplotu pod pergolou. Pro dosažení nejlepšího efektu je vhodné vybavit pergolu i bočním či předním stíněním. Díky tomu vás nebude obtěžovat slunce v žádnou denní dobu. I stínění je navíc možné ovládat dálkově. Navíc nenarušuje světelný komfort, ale chrání vás před otravným hmyzem, nebo zvědavými pohledy sousedů.

 

bioklimatická pergola 

 

  • Vytvářejí zastřešení včetně odtoku dešťové vody: Pokud je deštivo, zatažením lamel voda pod pergolu nepronikne. Nemusíte se bát, že by došlo k poškození nábytku či jiného vybavení. V obvodovém profilu a nosném sloupu pergoly je zabudovaný odtokový kanálek, který se postará o odvod vody. 

 

  • Ovlivňují proudění vzduchu pod pergolou: Znáte v létě ten pocit, když se nehne ani lísteček na stromě a vy padáte vedrem? Pod bioklimatickou pergolou vždy vzduch příjemně proudí. Otevřením lamel vzniká takzvaný komínový efekt. Dochází k přirozené výměně vzduchu.

Jak se pergola ovládá?


Lamely, stínění, ale i osvětlení ovládáte pomocí dálkového ovladače. Motor lamel je zabudován v samotné konstrukci. Je tichý a zcela nenápadný. Pro ovládání pergoly tak nemusíte ani vstát z křesla. 


Představujeme bioklimatickou pergolu SKYTRIUM


SKYTRIUM je ideální volbou tehdy, pokud hledáte kvalitní zahradní pergolu, či pergolu na terasu (lze instalovat i na bytové terasy). ALBIXON SKYTRIUM vám zaručí komfort bioklimatické pergoly na dlouhé roky a máte jistotu, že jste dobře investovali. Tato pergola je vyrobena z hliníkové slitiny a doplněna spojovacími prvky z nerezavějící oceli. 


Pevná a stabilní konstrukce je odolná proti povětrnostním vlivům, nekoroduje, a navíc nevyžaduje ani zvláštní údržbu. Pro odstranění nečistot stačí přetřít měkčeným vlhkým hadříkem. Součástí je nejen integrované osvětlení, ale i dešťový senzor. To znamená, že i když zapomenete lamely zavřít, při dešti či sněhu se automaticky sklopí a věci uložené pod pergolou zůstanou v suchu. 


Kam pergolu SKYTRIUM umístit?


Záleží na dispozicích konkrétního prostoru. Tato pergola je vhodná nejen na zahrady, terasy domů, ale hodí se i k bytovým terasám. Bioklimatická pergola SKYTRIUM se může stát součástí vašeho domu a zvětšit tak užitný prostor, nebo ji lze díky pevné a stabilní konstrukci umístit samostatně do prostoru zahrady. To je ideální volba, pokud toužíte po větším klidu.
 

Bioklimatická pergola přesně na míru


Pergoly SKYTRIUM se vždy vyrábějí na míru zákazníka dle jeho přání a možností prostoru. Pokud vám jedna pergola nestačí, lze umístit několik kusů vedle sebe a vytvořit tak velkorysý venkovní prostor. U pergoly SKYTRIUM si navíc můžete vybrat optimální uložení lamel v závislosti na postavení slunce. Záleží, zda bude pergola orientovaná spíše na jih, nebo na sever. V obou případech vám poskytne ten nejlepší komfort. Budete si moct užívat slunce i stínu. 


Posezení podle vašeho stylu


Aby pergola zapadala do prostoru a ladila s okolím i vaší představou o ideálním posezení, můžete si vybrat odstín konstrukce i barvu stínění. Disponujeme certifikovanou práškovou lakovnou ALBIXON, kde lakujeme libovolný odstín dle vzorníku RAL s různými povrchovými úpravami. Na stínění využíváme prvotřídní textilie značky Serge Ferrari. Ty chrání před deštěm, hmyzem, větrem i zvědavými pohledy sousedů. A to vše při zachování světelného komfortu. 


Jak bioklimatickou pergolu využívat celoročně?


Je vám líto, že pergolu si užijete jen tehdy, když je venku hezky? Domluvili jste si s přáteli grilovačku, ale začalo pršet a foukat? Nevadí. U bioklimatické pergoly SKYTRIUM rozhodně neplatí, že by vám počasí zhatilo plány. Pokud využijete možnosti doplnit pergolu o boční roletové krytí, vznikne vám prostor, kde vám bude příjemně i tehdy, pokud bude venku nevlídně. O příjemnou atmosféru večer se postará zabudované LED osvětlení. 


Také by vaší zahradě či terase slušela bioklimatická pergola? Ozvěte se a najdeme společně to nejlepší řešení.