Jaké výhody vám nabízí bioklimatická pergola?

 

 

 

Bioklimatická pergola je ideálním vybavením zahrady, když na ní chcete trávit maximum času. Poskytne stínění, zastřešení s odvodem vody a regulovatelnou ventilaci. V horkých dnech lze nastavit příjemné proudění vzduchu, za nepříznivého počasí vás ochrání před deštěm či sněhem. Díky integrovanému LED osvětlení ji využijete i večer.

 

 

Co znamená pojem bioklimatická?

Pojmenování pergoly odkazuje k přírodě a přirozeným změnám počasí. Větru a dešti sice neporučíme, ale i přesto si můžete užívat posezení na zahradě, i když tomu počasí na první pohled nepřeje. Bioklimatická pergola totiž na rozdíl od obyčejné pergoly disponuje unikátním stínicím systémem. 

 

Unikátní stínicí systém

 

Ve střeše jsou zabudované pohyblivé lamely, neboli slunolam. Ty vás ochrání nejen proti nadměrnému slunci, ale i proti dešti, větru, nebo sněhu. Navíc můžete ovlivnit proudění vzduchu pod pergolou, čímž se snižuje pocitová teplota. Prostřednictvím bioklimatické pergoly si doma vytvoříte místo pro nerušený odpočinek, prostor pro posezení s přáteli a rodinou, nebo třeba zahradní kuchyň či zimní zahradu. Fantazii se meze nekladou…